В НІССХ ім. Амосова НАМН України завдяки державній програмі закупили імплантати для вроджених вад серця

1806

Цьогоріч вперше 368 високовартісних пристроїв для ендоваскулярної корекції вад серця були закуплені у рамках державної програми, як повідомляє Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України. 
Протягом чотирьох місяців 2019 року, починаючи з квітня, понад 250 хворих з вродженими вадами серця та магістральних судин отримали безкоштовно вартісні імпланти і були успішно прооперовані в інституті Амосова. 
Оскільки існує велика необхідність у таких операціях (розрахункова потреба у кількості ендоваскулярних втручань у дітей з вродженимивадами серця в Україні на рік складає 1500), лікарі продовжують працювати по 14 годин на день, проводячи до 10 операцій за добу. Це стало можливим завдяки тому, що була проголосована та прийнята державна програма «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру».


На жаль, кількість імплантів невпинно зменшується: закінчилися оклюдери для закриття дефекту міжпередсердної перегородки та ендопротези для черевної аорти. Підходять до кінця запаси імплантів для лікування відкритої артеріальної протоки та черевної аорти. 
На сьогодні в достатній кількості лише оклюдери для дефекту міжшлуночкової перегородки та стенти для коарктації аорти. 

Тож і лікарі, і пацієнти сподіваються, що і надалі цю ініціативу буде підтримано, що дасть можливість малечі та дорослим громадянам України отримати шанс на друге життя.

Нагадуємо, що отримати консультацію у фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України можна у будь-який робочий день з 9.00 до 16.00 без попереднього запису.

Телефон для довідок: (044) 333 84 08

Докладніше у відеосюжеті: