Президент НАМН України В. Цимбалюк в зоні проведення ООС

Візит відбувся в рамках практично-наукової співпраці НАМН України та Міністерства оборони України, що дає можливість виконувати надскладні завдання з організації медичної допомоги пораненим військовослужбовцям, спираючись на науковий досвід та потенціал, що його надають фахівці Національної академії медичних наук України.

З 8-го по 14 жовтня 2018 р. президент НАМН України Віталій Цимбалюк перебував в зоні проведення операції об’єднаних сил в складі спільної групи медиків НАМН України та Міністерства оборони України. Також Академію представляли директори 2-х провідних інститутів НАМН України – Василь Лазоришинець (Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України) та Олександр Усенко (Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України).

Від Міністерства оборони України до складу делегації увійшли керівники від військової медицини – члени-кореспонденти НАМН України керівник департаменту з питань охорони здоров’я Адміністрації Президента України генерал-майор медичної служби Ігор Лурін та головний хірург МО України Ігор Хоменко.

Фахівці НАМН України разом з військовими медиками брали участь у клінічному огляді та розборі найскладніших випадків поранених військовослужбовців, що перебувають на лікуванні, як у військових мобільних госпіталях МО України,
так і в прифронтових Центральних районних лікарнях вздовж всієї лінії розмежування.

Таким чином НАМН України продовжує, нарощує та вдосконалює потужну співпрацю
військової та цивільної галузей вітчизняної медицини, зокрема в науково-практичному підході лікування поранених військовослужбовців.

Відтак подібне об’єднання зусиль науковців, військових, цивільних медиків, лікарів-волонтерів допомагає краще налагодити організацію своєчасної медичної допомоги пораненим у прифронтових регіонах та в зоні проведення ООС, що від початку бойових дій на сході держави в прямому сенсі дозволило врятувати життя багатьох поранених.

Крім того дана поїздка має державне значення, адже результати вивчення досвіду медичного забезпечення бойових дій
військ на лінії зіткнення при проведенні операції об’єднаних сил увійдуть до масштабного дослідження фахівців різного
медичного профілю з числа військових та цивільних медиків.

Нагадаємо, з 2017 року триває виконання спільної науково-дослідної роботи двох відомств на замовлення Міноборони України, мета якої розробка наукових рекомендацій з удосконалення надання мед.допомоги військовослужбовцям на особливий період.

Маршрут групи проліг через основні населені пункти вздовж лінії зіткнення: Сєвєродонецьк, Часов Яр, Авдіївка, Водяне, Покровське, Світлодарськ, Волноваха, Маріуполь, де керівництво Академії та інші учасники делегації зустрічалися з військовими та цивільними медиками та оглядали поранених військовослужбовців у 59, 61, 65, 66-му військових шпиталях МО України.

В м. Маріуполі представники двох відомств також взяли участь в урочистих заходах, які відвідав Президент України П. Порошенко. Зокрема Президент Петро Порошенко у Маріуполі побував у 61-му військовому мобільному госпіталі і подякував медикам за самовіддане виконання професійного обов’язку в умовах бойових дій. Також глава держави передав військовим медикам 20 модернізованих санітарних автомобілів. За його словами, до кінця року медична служба отримає ще сто автомобілів, адаптованих до умов експлуатації у важких польових умовах.

«Проте, головне моє побажання – щоби всю цю систему медичного забезпечення, створену у розрахунку на найгірший сценарій, нам ніколи не прийшлося задіювати на повну потужність. Щоб у нас ніколи більше не було таких втрат, які країна пережила у 2014-2015 роках», – наголосив Президент. Він додав:
«Але основне в допомозі нашим воїнам – це не лише техніка, медикаменти, шпиталі, хай і добре оснащені. Головне в допомозі нашим воїнам – це ви, шановні лікарі. Ваші світлі голови і золоті руки».