Президент НАМН України Віталій Цимбалюк взяв участь в урочистих зборах з нагоди посвяти першокурсників у студенти НМУ ім. Богомольця

785

1 вересня 2021 року на території перед фасадом морфологічного корпусу Національного медичного університету імені О.О.Богомольця відбулися урочисті збори з нагоди посвяти першокурсників у студенти. На святі були присутні проректори Університету, декани факультетів на чолі з ректором, професором Ю.Л.Кучиним, голова профспілки співробітників НМУ, професор Л.М.Яременко. Серед гостей, запрошених на дійство, були президент НАМН України, академік НАН та НАМН України, заслужений діяч науки і техніки України, професор В.І.Цимбалюк, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування М.Б.Радуцький, народний депутат України, заступниця голови Комітету ВР України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування О.О.Дмитрієва, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.Амосова НАМН України, член-кореспондент НАН України, академік НАМН України, заслужений лікар України, професор В.В.Лазоришинець, віце-президент НАМН України, член-кореспондент НАМН України І.А.Лурін, голова Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я С.А.Кубанський, директор департаменту охорони здоров’я КМДА, доктор медичних наук В.Г.Гінзбург.

Посвята першокурсників НМУ проходить під знаком 180-річчя Університету і 30-річчя Незалежності України. 26 вересня 1841 року перший декан медичного факультету Університету Святого Володимира В.О.Караваєв увійшов до аудиторії, де на його лекцію з анатомії чекало 22 студенти. Нині в НМУ навчається понад 15 тисяч студентів та інтернів. Цього, ювілейного для Альма Матер, року університетські лави поповнили 2011 першокурсників.

Першокурсників привітали академік Віталій Іванович Цимбалюк, народні депутати України Михайло Борисович Радуцький і Оксана Олександрівна Дмитрієва, академіки Василь Васильович Лазоришинець та Ігор Анатолійович Лурін, лідер київської профспілки медиків Сергій Анатолійович Кубанський та представник КМДА Валентина Григорівна Гінзбург. Від усіх деканів виступив декан медичного факультету №1, професор Володимир Степанович Мельник. У більшості промов наголошувалося на відповідальності професії лікаря, яку обрали новоспечені першокурсники НМУ, на необхідності безперервно навчатися. Зверталася увага на високий рівень підготовки медиків в Університеті, який дався взнаки і під час бойових дій на сході України, і під час боротьби з наслідками пандемії.

Президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк
Фото: Владислав Негребецький

За матеріалами прес-центру Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.