Антибіотикорезистентність — це стійкість бактерій до антибактеріального препарату, який має їх знищити.
Основна причина появи стійкості до антибіотиків – це безвідповідальне вживання цих препаратів. Йдеться про їхній прийом без призначення лікаря, й наслідки цього – неминучі. Так, з кожним вживанням неправильно підібраного препарату якісь з бактерій будуть виживати. А нове покоління цих бактерій вже буде нечутливим до цього антибіотика та буде серйознішою загрозою, яка потребує складнішого, тривалішого лікування.
Причини поширення стійкості до антибіотиків:
❌Надмірне використання антибіотиків.
❌Використання антибіотиків без лікарського призначення.
❌Недотримання пацієнтами курсу лікування.
❌Неналежний інфекційний контроль у лікарнях і закладах охорони здоров’я.
❌Неналежна гігієна та санітарія.
Внаслідок антибіотикорезистентності збільшується кількість інфекцій, які не можна вилікувати антибіотиками. А це призводить до збільшення смертності від інфекційних захворювань. Вже сьогодні існують інфекції, проти яких немає ефективного лікування.
Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії можуть призвести до смерті, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, менше як 25% людей, які хворіють на туберкульоз, матимуть шанс вилікуватися.
Антибіотикорезистентність не означає, що організм людини “звикає” до антибіотиків. Це мікроорганізми стають нечутливими до них.
Це ускладнює або робить неефективним лікування пацієнтів з інфекціями, викликаними такими збудниками, що є серйозною загрозою для системи охорони здоров’я та потребує оптимізації використання антибактеріальних препаратів.
Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»
https://www.surgery.org.ua/News/Details/f4218139-890a-4344-a05a-e58853aa82f5?title=ProChu