Про чутливість мікроорганізмів до антибактеріальних препаратів

371

Антибіотикорезистентність — це стійкість бактерій до антибактеріального препарату, який має їх знищити.

Основна причина появи стійкості до антибіотиків – це безвідповідальне вживання цих препаратів. Йдеться про їхній прийом без призначення лікаря, й наслідки цього – неминучі. Так, з кожним вживанням неправильно підібраного препарату якісь з бактерій будуть виживати. А нове покоління цих бактерій вже буде нечутливим до цього антибіотика та буде серйознішою загрозою, яка потребує складнішого, тривалішого лікування.

Причини поширення стійкості до антибіотиків:

❌Надмірне використання антибіотиків.

❌Використання антибіотиків без лікарського призначення.

❌Недотримання пацієнтами курсу лікування.

❌Неналежний інфекційний контроль у лікарнях і закладах охорони здоров’я.

❌Неналежна гігієна та санітарія.

Внаслідок антибіотикорезистентності збільшується кількість інфекцій, які не можна вилікувати антибіотиками. А це призводить до збільшення смертності від інфекційних захворювань. Вже сьогодні існують інфекції, проти яких немає ефективного лікування.

Якщо антибіотики перестануть діяти, 3 з 10 випадків пневмонії можуть призвести до смерті, 5 з 1000 жінок не виживатимуть після пологів, менше як 25% людей, які хворіють на туберкульоз, матимуть шанс вилікуватися.

Антибіотикорезистентність не означає, що організм людини “звикає” до антибіотиків. Це мікроорганізми стають нечутливими до них.

Це ускладнює або робить неефективним лікування пацієнтів з інфекціями, викликаними такими збудниками, що є серйозною загрозою для системи охорони здоров’я та потребує оптимізації використання антибактеріальних препаратів.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/f4218139-890a-4344-a05a-e58853aa82f5?title=ProChu