Протокол №2 засідання оперативного штабу Національної академії медичних наук України по протидії коронавірусній інфекції COVID-19

2518

Присутні:

Президент НАМН України академік Цимбалюк В.І. , начальник штабу Шкробанець І.Д. , члени штабу, керівники установ НАМН Київської локації.

РОЗГЛЯНУЛИ:

 1. Питання безпеки персоналу, моніторинг стану здоров’я персоналу. Проблеми кадрового забезпечення функціонування в умовах карантину. Забезпечення засобами індивідуального захисту, дез.засобами;
 2. Застосування законодавства про працю (умов та оплати праці) під час дії карантинних заходів .
 3. Питання матеріально-технічного забезпечення;
 4. Організація моніторингу руху пацієнтів та випадків підозри і хвороби COVID -19 у пацієнтів та персоналу;
 5. Створення системи комунікацій керівного складу НАМН України в умовах надзвичайного стану;
 6. Створення робочої групи з питань наукового аналізу та узагальнення наявної інформації з проблематики хвороби COVID-19 з метою інформування суспільства з науково доказових засад.
 7. Різне.

Заслухали виступ Президента НАМН України академік Цимбалюк В.І. , щодо необхідності вжиття  додаткових заходів задля запобігання поширенню коронавірусу СOVID-19 в установах НАМН України та начальника штабу Шкробанеця І.Д. , членів штабу, керівників  установ НАМН  з питань порядку денного.

Вирішили:

 1. Керівникам установ НАМН в Плані протиепідемічних заходів в ввіреної установи НАМН, передбачити наступні заходи:
  • щоденний температурний скринінг працівників, за результатами якого негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань;
  • проведення дезінфекційних заходів (вологі прибирання з використанням дезінфікуючих засобів у приміщеннях), дотримання нормативних показників температури повітря та встановлення режиму провітрювання приміщень;
  • дотримання дистанції працівниками, які мають найбільший контакт із відвідувачами, на відстань як мінімум 1 метра, або встановлення захисних екранів для захисту працівників;
  • необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки, тощо);
  • організацію доїзду працівників до місця роботи та їх місця проживання з метою мінімізації ризиків зараження у громадських місцях та громадському транспорті (за матеріально-технічної можливості /пропозиція РНБО/;
  • забезпечення членів сім’ї та близьких родичів медичного персоналу, який залучено до надання медичної допомоги особам з хворобою COVID -19, необхідною допомогою /пропозиція РНБО/.

Про стан виконання інформувати  оперативний штаб НАМН  листом за підписом керівника установи на електронну адресу ЛОУ НАМН (medlu@ukr.net) до 25.03.2020р.

 1. Доручити Сисоєнко І.В. – Голові Офісу реформ при НАМН України, моніторинг та контроль щодо застосування законодавства про працю (умов та оплати праці) під час дії карантинних заходів, надзвичайної ситуації та надзвичайного стану.
 2. Організувати питання взаємодії з бізнес-середовищем, благодійними організаціями з метою сприяння оперативному вирішенню питань матеріального забезпечення потреб установ НАМН. Організувати моніторинг та контроль використання наданої установам НАМН України благодійної допомоги, безповоротної безоплатної матеріальної допомоги відповідно до цільового призначення. Координатор Сисоєнко І.В.
 3. Доручити Шапаренко В.П. – керуючому справами-начальнику управління справами та Глущенко Е.В. – начальнику відділу внутрішнього аудиту організувати централізований облік потреби, наявної забезпеченості, надходжень матеріально-технічного ресурсу необхідного для функціонування в умовах карантину та забезпечення допомоги особам з хворобою COVID -19, в тому числі – засобів індивідуального захисту персоналу, дез. засобів, тест. систем, медикаментів та розхідних матеріалів для невідкладної допомоги, дихальної апаратури та потреб щодо організації харчування пацієнтів та персоналу клінік установ НАМН.Про стан справ з зазначеного інформувати  оперативний штаб НАМН  листом за підписом Шапаренко В.П. на електронну адресу ЛОУ НАМН (medlu@ukr.net)  03.2020, потім щопонеділка наступного за звітним тижнем  до 12:00.
 4. Керівникам установ розробити, затвердити та впровадити локальний маршрут та алгоритм покрокових дій  у випадку підозри на коронавірус  СOVID-19,  у підзвітних установах. Забезпечити моніторинг руху пацієнтів та випадків підозри і хвороби COVID -19 у пацієнтів та персоналу. Про стан виконання інформувати  оперативний штаб НАМН листом за підписом керівника установи на електронну адресу ЛОУ НАМН (medlu@ukr.net) до 26.03.2020р. Про випадки підозри і хвороби COVID -19 у пацієнтів та персоналу інформувати в терміновому порядку.
 5. Євстігнєєвій О.В. (радник президента НАМН України, член штабу за згодою) створити систему комунікацій керівного складу НАМН України в умовах надзвичайного стану. Про стан виконання інформувати  оперативний штаб НАМН до 23.03.2020р.
 6. Начальнику науково-координаційного управління, д.м.н., професору Медведовській Н.В. створити робочу групу з питань наукового аналізу та узагальнення наявної інформації з проблематики хвороби COVID-19 з метою інформування суспільства з науково-доказових засад. Про стан справ з зазначеного інформувати  оперативний штаб НАМН та вживати, спільно з прес-секретарем НАМН, заходів розміщення напрацювань робочої групи в засобах масової інформації.
 7. Контроль за виконанням залишаю за собою.

 

Начальник оперативного штабу                                                                         Шкробанець І.Д.
Національної академії медичних наук України
по протидії   коронавірусній  інфекції COVID-19