Пішов з життя Соколов Юрій Миколайович

2095

Президія Національної академії медичних наук України з глибоким сумом сповіщає, що 26 січня 2021 року пішов з життя член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, почесний член Європейського товариства кардіологів, керівник відділу інтервенційної кардіології ННЦ «Інститут кардіології ім. М.Д.Стражеска НАМН України» Соколов Юрій Миколайович.

Юрій Миколайович був одним з провідних вчених в галузі кардіології. Основним напрямом його наукової діяльності було лікування інфаркта міокарда і хронічної ішемічної хвороби серця. Ним був створений відділ інтервенційної кардіології в НДІ кардіології ім.М.Д.Стражеска. Юрій Миколайович вперше в Україні виконав коронарний тромболізис у пацієнта з гострим інфарктом міокарда, коронарну ангіопластику у пацієнта при гострому інфаркті міокарда, стентування вінцевих артерій в перші часи інфаркту міокарда.

Президія Національної академії медичних наук України висловлює щирі співчуття рідним та близьким Юрія Миколайовича. Нехай світла пам’ять про нього назавжди залишається в серцях усіх, хто мав радість його знати.

Вічна пам’ять!