КНП «Київський міський центр громадського здоров’я» спільно з Київським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація), Національною академією медичних наук України, Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України та громадськими організаціями ВБО «Конвіктус Україна», ГО «bcd» та іншими неурядовими організаціями 28 липня 2020 року провели міську інформаційну акцію до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом під гаслом «Майбутнє без гепатиту». Представником Національної академії медичних наук України та співорганізатором заходу була керівник прес-служби НАМН України Євстігнеєва Олена Валентинівна.
Захід відбувся біля станції м. Гідропарк на пляжі «Венеція» біля «Спортивного містечка».
Мета заходу: підвищення обізнаності мешканців м. Києва про симптоми, методи діагностики, профілактики та лікування гепатитів, а також привернення уваги державних та недержавних організацій до необхідності надання вчасного лікування та підтримки людям, які живуть з гепатитами.
Учасники заходу: близько 200 осіб з числа громадських активістів, представників державних установ, неурядових організацій та мешканців та гостей міста Києва.
Результати проведеної офлайн-акції:
– 4 годин дотестових консультацій;
– понад 100 відвідувачів проконсультовано щодо корекції способу життя
– 46 проведених тестів на гепатити В (10 тестів) та гепатит С (36 тестів);
– виявлено три позитивні результати на гепатит С;
– більше 70 відвідувачам виміряли артеріальний тиск та рівень глюкози крові, визначили індекс маси тіла, виявили шкідливі звички та надали консультації щодо їх корекції.
На прес-брифінгу від організаторів та співорганізаторів заходу, громадських організацій виступили експерти, лікарі та пацієнти у минулому, які вже вилікувалися від гепатиту.
Експертом під час прес-брифінгу була кандидатка медичних наук, старший науковий співробітник відділу вірусних гепатитів ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського» НАМН України Клименко Жанна Борисівна. Протягом всієї акції Жанна Борисівна проводила консультації з потребуючими цього людьми.
“Актуальність вірусних гепатитів на сьогодні дійсно велика. Україна відноситься до країн із середньою поширеністю вірусних гепатитів, але все-таки потрібно бути дуже обережним, уважним та турбуватися про своє здоров’я. Чому саме так? Тому що вірусні гепатити в більшості своїх випадків перебігають абсолютно безсимптомно. На жаль люди звертаються за медичною допомогою досить запізно, коли вже сформувався цироз печінки. Хочу сказати, що Національна академія медичних наук протягом шести років проводить свою програму — “Безкоштовне лікування вірусних гепатитів”. Програму реалізує «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського» НАМН України. Запрошую всіх, у кого були виявлені гепатити В та С, звертатися за медичною допомогою до нашого інституту. На сьогоднішній день ці хвороби абсолютно виліковні. Ефективність лікування досягяє 95-98%. Хочу закликати всіх людей бути обережними, бути відповідальними перш за все — перед собою, перед своїм здоров’ям, проходити тестування на гепатити та при виявленні звертатися по допомогу до лікарів інфекціоністів, сімейних лікарів, до інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського, де ми можемо надати допомогу нашим пацієнтам. Дякую! Бажаю всім міцного здоров’я” – наголосила під час брифінгу Клименко Жанна Борисівна.
За оцінками національних експертів в Україні 5% осіб (більше 2,1 млн людей) – інфікованих гепатитом С та 1,5% осіб (632 тис. людей) інфікованих гепатитом В.
У 2019 році в місті Києві зареєстровано 950 випадків вірусних гепатитів, що на 10% більше за 2018 рік. За перші півроку 2020 року в місті Києві зареєстровано 327 випадків вірусних гепатитів. В порівнянні з відповідним періодом попереднього року спостерігається скорочення поширеності всіх вірусних гепатитів на 10%, а хронічних гепатитів на 30%.
Учасники мали можливість пройти експрес-тестування на гепатити В та С, отримати найсвіжішу інформацію від провідних медичних фахівців, почути реальні історії людей, які успішно випробували на собі новітнє лікування від вірусного гепатиту С, для людей, у яких виявлено антитіла ВГС відбулися фахові консультування спеціалістів з метою їх перенаправлення у лікувальні заклади, демонстрація плакатів, поширення інформаційних матеріалів, відео/фотозйомка, проведення профілактичного інтерактиву.
Дякуємо всім учасникам за оперативність та підтримку!