Привітання до Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку

950

Вельмишановні колеги, науковці!

Від імені Президії Національної академії медичних наук України та від мене особисто прийміть щирі вітання з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку!

Медицина є однією з найдавніших наук, яка пройшла довгий і нелегкий шлях розвитку. Цей шлях був самовідданим, а нерідко й героїчним, пов’язаним із самопожертвою лікарів і вчених зі всього світу. Своєю винятково благородною діяльністю вони здобули вдячність і пам’ять нащадків. Багато українських учених поклали на вівтар науки й охорони здоров’я народу всі свої сили, знання і досвід.Завдяки ним незчисленна кількість людей з усього світу подолала дуже важкі захворювання.

Вітчизняна  науково-медична спільнота пишається видатними вченими, чий творчий доробок увійшов у скарбницю світової медичної науки. Яскравими прикладами є видатний анатом і гістолог Володимир Олексійович Бец; видатний світовий біолог і патолог, імунолог і бактеріолог Ілля Ілліч Мечников, який отримав Нобелівську премію за роботу у сфері імунології разом із Паулем Ерліхом, а також лікар-терапевт Яновський Феофіл Гаврилович, видатний вчений-гігієніст, епідеміолог, Олександр Микитович Марзєєв та багато інших.

Ряд видатних всесвітньовідомих вчених-медиків України стали фундаторами Національної академії медичних наук України: Олександр Олексійович Шалімов, Микола Михайлович Амосов, Андрій Петрович Ромоданов, Олександр Федорович Возіанов, Олена Михайлівна Лук’янова, Володимир Веніамінович Фролькіс та інші.

Вельмишановні колеги, щиро бажаю вам міцного здоров’я, натхнення, не зупинятись на досягнутому, успіхів у всіх задумах і починаннях задля розвитку та процвітання науки.

Миру, злагоди і достатку вам, вашим рідним та близьким!

З повагою

президент НАМН України

академік                                                                      Віталій Цимбалюк