Основна мета наукової конференції – аналіз 30-річного досвіду досліджень наслідків Чорнобильської аварії, особливо впливу малих доз іонізуючого випромінювання.
18 – 19 квітня 2016 року в ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України» відбулась Міжнародна наукова конференція «Радіологічні та медичні наслідки Чорнобильської катастрофи – тридцять років по тому» за участю наукових фахівців в галузі радіаційної біології та медицини, організаторів охорони здоров’я, а також експертів з питань радіаційної аварійної ситуації та медичної готовності.
Президент НАМН Віталій Цимбалюк урочисто відкрив конференцію і звертаючись до учасників наукового зібрання подякував гостям з-за кордону за те, що не забувають про нашу трагедію, а у роботі українських науковців відзначив ті надбання вітчизняної медичної науки, що їх вони накопичили впродовж 3-х десятиліть. Бо, на переконання очільника Національної академії медичних наук України, ті знання – сьогодні є дійсно науковим скарбом для всього світу.
"Вивчення наслідків тієї катастрофи надто важливі для здоров'я нації і людства загалом. Так, сьогодні нові історичні події ніби превалюють над "чорнобильською" темою, втім це ажніяк не означає, що можна забути про ту страшну аварію та лихо, якого вона накоїла. І ми сьогодні не маємо права дати замовкнути дзвонам Чорнобиля," –
зауважив на завершення свого виступу президент НАМН Віталій Цимбалюк.
Пленарне засідання відкрили доповіді відомих фахівців, що досліджували вплив іонізуючого випромінювання на здоров'я людини:
член-кореспондента НАМН, генерального директора ННЦРМ НАМН України Димітрія Базики,
віце-президента НАМН, директора ДУ "Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України" академіка Миколи Тронька.
Зацікавленість аудиторії викликала і доповідь завідувача відділу радіаційної психоневрології ННЦРМ НАМН професора К.М. Логановського.
Від закордонних лекторів виступив професор Вольфганг Вайс (Мюнхен) та Карр Ж. (ВООЗ, Женева, Швейцарія).
На конференцію були запрошені лектори, провідні національні експерти в галузі радіаційної біології та медицини з практичним досвідом досліджень наслідків Чорнобильської аварії.
Конференція, що мала на меті поширення наукових знань про вплив Чорнобиля на здоров’я та визначення напрямків подальших наукових досліджень і медичної допомоги у випадках радіаційних аварій, пройшла у плідних засыданнях, дискусіях та обговореннях, а 21 квітня всі бажаючі учасники конференції побували на екскурсії у м. Чорнобилі та 30-кілометровій зоні відчуження.