Рятувати життя – це наша спільна справа!

120

Наші найкращі фахівці не втомлюються долати тисячі кілометрів, щоб ділитися неоціненним досвідом та рятувати життя дорослим та дітям.

Завдячуючи підтримці директора ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» Василя Лазоришинця регіональні кардіоцентри розвиваються і впроваджують у свою практику найскладніші оперативні втручання на серці.

Радіємо, що вперше за медичну історію Черкаської області в обласному кардіоцентрі спільно з нашими спеціалістами було виконано стентування при дисекції аорти.

Дисекція аорти – це складне захворювання. Несвоєчасна діагностика та надання кардіохірургічної допомоги призводять до смерті пацієнта внаслідок масивної кровотечі.

Для порятунку пацієнтів їм було введено стент-графт. Це стент широкого діаметру зі спеціальним покриттям. Він притискає стінки аорти, які були розірвані і дозволяє зробити кровотік по справжньому каналу.

Також у місті Сумах в лікарні Святого Пантелеймона було врятовано два пацієнти з аневризмою аорти. Одному пацієнту було виконано ендоваскулярне втручання. Поширена судина, яка мала тонкі стінки, мала тромби і могла розірватися в будь-яку хвилину. В її середину було поставлено каркас, який повністю захистить аорту від розриву.

Це прорив для лікарні в області кардіохірургії, адже раніше такі складні операції ніколи не робилися в Сумській області.

В загальній смертності аневризма аорти займає 16-17 місце.

Рятувати життя – це наша спільна справа.

Дякуємо завідувачу відділення, ендоваскулярному хірургу Богдану Черпаку, за участі якого відбувалися операції.

 

Джерело інформації: ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України»

https://amosovinstitute.org.ua/2024/08/09/ryatuvati-zhittya-tse-nasha-spilna-sprava/