Шалімовські дні в Національному інституті хірургії та трансплантології

768

Традиційно у лютому НІХТ ім. О.О. Шалімова проводить так звані "шалімовські читання", присвячені  пам'яті видатного хірурга, Героя України академіка Олександра Олексійовича Шалімова (1918 – 2006).
Цьогоріч 28 лютого минає сумна дата – 10-річчя з дня його смерті.
У п'ятницю, 26 лютого 2016 р., Президент НАМН України академік Віталій Іванович Цимбалюк взяв участь у церемонії урочистого відкриття науково-практичної конференції «Шалімовські дні: розвиток ідей О.О. Шалімова в працях його учнів».

Традиційно у ці дні учні, послідовники і колеги хірурга зі світовим ім"ям збираються, щоби вшанувати пам'ять Олександра Шалімова, одного з засновників української хірургічної школи.

Директор ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова» НАМН України, доктор мед.наук, професор Олександр Усенко урочисто відкрив "шалімовські дні" вітаннями та пригадав найвизначніші здобутки Шалімова, який ще за життя отримав звання "Людина планети".

Пощастило бути знайомим із Олександром Олексійовичем і Президенту НАМН Віталію Цимбалюку. Він пригадав, що коли
молодим фахівцем приїхав до Києва, лише 3 Інститути в народі називали не за іхньою назвою, а за прізвищем засновників  – Амосова, Ромоданова і Шалімова.
Це справді було народне визнання таланту відомих українських вчених-медиків. Тому логічно, що згодом їхні імена увічнили в назві рідних інститутів. 

Віталій Іванович подякував колективу Інститу хірургії та трансплантології за те, що не просто вшановують і бережуть пам'ять про свого великого вчителя, засновника і першого директора, а й активно розвивають його ідеї, впроваджують нові винаходи і методирухають хірургію вперед.

Про перспективи та пріоритетні напрямки співпраці профільних медичних асоціацій з Міністерством охорони здоров’я України у своєму виступі наголошував заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

Ділились спогадами і думками також 1-й віце-президент НАМН академік Юрій Кундієв, академік НАМН Петро Фомін, директор Харківського Інституту загальної та невідкладної хірургії ім. В.Т. Зайцева проф. Валерій Бойко, директор НІССХ ім. Амосова, член-кор НАМН Василь Лазоришинець, академік НАМН, член-кореспондент НАН України Олександр Ніконенко.

Директор Інститут ім. Шалімова Олександр Усенко нагадав, що за 2 роки буде відзначатись 100-річний ювілей з нагоди дня народження Шалімова. Тож вже до Київради подано всі документи із пропозицією на перейменування частини вулиці Героїв Севастополя, на якій знаходиться НІХТ ім. Шалімова, на його честь.

Учасники конференції поклали квіти до підніжжя пам'ятника Шалімову на території Інституту. 

Крім того президент НАМН України Віталій Цимбалюк взяв участь у брифінгу для ЗМІ і відповів на питання, що цікавили журналістів.

Після перерви конференція продовжила свою роботу пленумом Правління Асоціації хірургів України та розширенною нарадою головних хірургів ОДА.

Окрім інших актуальних питань відбулась презентація навчального курсу з військово-польової хірургії для українських лікарів (курс представляє Я.Л. Заруцький, начальник кафедри військової хірургії Української військово – медичної академії, полковник медичної служби, д.мед.н.)

Учасники конференції провели організаційний та науково-практичний аналіз роботи XXIII з’їзду хірургів України, а також оговорили планування наступного XXIV з’їзду хірургів України.