Шваннома

357

Вперше пацієнт ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» стикнувся з діагнозом «шваннома» 5 років тому, та був прооперований. Але частина пухлини залишилася в малій мисці. Лікарі не змогли повністю видалити пухлину внаслідок анатомічних особливостей.

І хвороба повернулася та дала про себе знати. Постійні закрепи тривалістю по 5-7 днів, сильні болі та дискомфорт під час фізіологічного процесу. Тоді чоловіку порадили звернутися до Інституту Шалімова.

До відома. Шваннома — це пухлина, яка виникає з шваннівських клітин оболонки нерва. Вона може бути як злоякісною, так і доброякісною. Даний вид онкології діагностується нечасто, приблизно в 7% випадків всіх сарком м’яких тканин. Спостерігається в основному у людей середнього віку, частіше у представників чоловічої статі.

Під час ретельного обстеження у пацієнта було виявлено величезну пухлину в порожнині малого тазу, яка стискала пряму кишку (причина закрепів), сечовий міхур і судини малого тазу та криж, що частково був заміщений пухлинною тканиною.

Хірургами відділу трансплантації печінки ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» виконано практично повне видалення пухлини із резекцією та пластикою правої загальної клубової вени, надмалу частину пухлини на крижі не видалили для збереження каркасної функції хребта й тазового кільця.

Зараз стан пацієнта нормалізувався й він готується до виписки.

Можливість виконання надважких оперативних втручань, в яких задіяні декілька груп фахівців є прерогативою мультидисциплінарних медичних закладів, в яких є відповідні умови, особистий, а не залучений кадровий потенціал та досвід, що є запорукою якісного лікування та безпеки пацієнта.

Медична допомога надана за програмою нового механізму фінансового забезпечення надання спеціалізованої медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах НАМН України.

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»