Синдром Міріззі

4055

Синдром Міріззі є незвичайною формою ускладнень, що розвиваються у пацієнтів із жовчнокам’яною хворобою (зустрічається в середньому у 0,25-6% хворих з ЖКХ).

Конкременти (камінці), що переважно локалізуються в гартмановському кармані жовчного міхура або в міхуровому протоці (поєднує жовчний міхур з загальною жовчною протокою, що впадає в дванадцятипалу кишку), стискають загальну жовчну протоку і це викликає механічну жовтяницю.

Окрім того, постійне стискання тканин призводить до запалення та некрозу стінки міхура, загальної жовчної протоки та дванадцятипалої кишки, що відповідно призводить до посилення запального процесу та розвитку інших грізних ускладнень: холангіту, абсцесів печінки, стенозування жовчовивідних шляхів.

Частіше таке ускладнення виявляється лише при оперативному втручанні, але фахове передопераційне обстеження дозволяє передбачити можливість такого ускладнення та підготуватися до ймовірних варіантів оперативного лікування.

Фахівці Інституту мають значний досвід оперативного лікування жовчнокам’яної хвороби та її ускладнень, включно із синдромом Міріззі. Лапороскопічні втручання або реконструктивно-відновні втручання з «відкритого» доступу, які виконуються високопрофесійною командою, дозволяють позбавити Вас або Ваших близьких від недуги.

Не нехтуйте своїм здоров’ям! Звертайтеся до професіоналів за наявності будь-яких скарг!

Джерело: ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»