TAPP

186

TAPP – або трансабдомінальна преперитонеальна пластика, є мінімально інвазивним методом лікування пахових кил. Вперше застосована в 1990 році, методика вже протягом трьох десятирічь є «золотим стандартом» оперативного лікування.

Операція проводиться лапароскопічно, через маленькі розрізи на шкірі. З середини живота киловий вміст ввертається в черевну порожнину або видаляється, а сам грижовий дефект перекривається сітчастим протезом. За рахунок протезу в місці виходу кили формується щільний рубець, який попереджає розвиток рецидиву. Трансабдомінальна преперитонеальна пластика (ТАРР) дозволяє оцінити стан органів черевної порожнини, а також може бути застосована у пацієнтів із двобічними паховими килами, оскільки методика дозволяє усунути обидва килові дефекти за одне оперативне втручання.

Через малотравматичність методу в післяопераційному періоді у пацієнтів майже відсутній больовий синдром, також потреба у тривалому перебуванні в хірургічному стаціонарі. Пацієнти виписуються на амбулаторне лікування на наступну добу від оперативного лікування.

В данному випадку до ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України» звернувся чоловік 70-ти років. Із двобічною паховою килою. Нашими спеціалістами виконана двобічна ТАРР, із застосуванням спеціалізованого сітчастого протезу “ProGrip” Covidien, який не потребує додаткової фіксації, що в свою чергу мінімізує дискомфортні відчуття у пацієнтів в післяопераційному періоді.

Джерело інформації: ДУ «Національний науковий центр хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова НАМН України»

https://www.surgery.org.ua/News/Details/3d5c2dfc-b193-4560-b620-f75f272ddafb?title=Tapp