Україно-польська співпраця в медичному напрямку триває

554

27 червня 2023 р. на запрошення директора ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України» – академіка Ю. Г. Антипкіна та завідуючою кафедрою педіатрії №1 НМУ ім. О. О. Богомольця – професора В. С. Березенко, разом з Генеральним Консулом Відділу Консулярного і Полонії Республіки Польщі в Києві – Паном Яцеком Гоцловським мали можливість обговорити медичні питання не лише в напрямку акушерства та гінекології, але й дитячої гепатології і трансплантології.

Саме завдяки пану Консулу в 2019 році розпочалася співпраця з Інститутом Меморіал Центр здоров’я дитини”. В подальшому – налагоджено онлайн консультації, проведення міжнародних конференцій та пролонговане ротаційне стажування.

З моменту повномасштабного вторгнення маленьких важкохворих пацієнтів було евакуйовано «дорогою життя» (саме ця «ДЖ» організована на найвищому рівні, за підтримки дружин президентів – пані Агати Кронгаузер-Дуда та пані Олени Зеленської). Завдяки цій співпраці було проведено 5 трансплантацій печінки дітям, 2 з них в Польщі.

Під час візиту було обговорено сучасні медичні проблеми, актуальність нових напрямів, оцінено матеріально-технічне забезпечення клініки, зроблено висновки, визначено подальшу співпрацю.

Доволі символічним є те, що ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України» знаходиться на території колишньої садиби аптекаря польського походження – Октавіана Більського.

Інформація надана ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології ім. акад. О.М. Лук’янової НАМН України».