Українські неонатологи стажуватимуться у Німеччині

486

Міністерство охорони здоров’я України,
Міністерство охорони здоров’я Німеччини,
Посольство Федеративної Республіки Німеччина в Україні,
Національна академія медичних наук України,
Асоціація педіатрів України,
Асоціація неонатологів України
разом з БФ 
 28-29 квітня 2016р. відбувся Німецько-Український семінар з неонатології в рамках проекту «Україна – здоров’я дітей».
В семінарі брали участь лікарі неонатологі з усіх регіонів України і провідні фахівці з Німеччини. 

Захід відкрили:

  • Кулеба М.М. – уповноважений Президента України з прав дитини,
  • академік НАМН України Цимбалюк В.І. – Президент Національної Академіїї медичних наук України,
  • професор д-р Томас Ерлер – медичний директор клініки Вестбранденбург, м.Потсдам, 
  • академік НАМН України Вороненко Ю.В. – ректор НМАПО ім. П.Л. Шупика МОЗ України, 
  • академік НАМН України Антипкін Ю.Г. – директор ДУ «ІПАГ НАМН України», президент Асоціації педіатрів України, 
  • професор Знаменська Т.К. – заступник директора з перинатальної медицини ДУ «ІПАГ НАМ України», президент Асоціації неонатологів України.

В рамках заходу був зроблений наголос на основних питаннях спостереження за дітьми з групи ризику та створення потужної системи катамнестичного спостереження та продовження розвитку мережі перинатальних центрів.
Ці напрямки є одними із важливих сегментів профілактики дитячої інвалідності, захворюваності та смертності дітей, адже саме причини, пов'язані із ускладненнями вагітності та під час пологів, передчасними пологами тощо призводять до ускладнень в період новонароджуваності.

В ході семінару було проголошено, що консолідація інтелектуальних та організаційних зусиль в суспільстві буде сприяти розробці дієздатних програм, які будуть відповідати вимогам сьогодення.

В свою чергу представники німецької сторони висловили готовність до подальшої співпраці з українськими спеціалістами в напрямку розвитку медичних послуг для дітей.

«Співпраця та професійний розвиток на ниві політики охорони здоров’я надзвичайно важливі для нас, особливо з огляду на непросту сьогоденну ситуацію. Ми впевнені, що як в Україні, так і в Німеччині, є багато професійних лікарів, які вже готові сумлінно та невпинно працювати над удосконаленням медичних структур», – так Томас Ерлер, директор дитячої клініки Вестбранденбург, м. Потсдам, передав слова федерального міністра охорони здоров'я Німеччини.

В результаті зустрічі, сторони досягли домовленості про організацію подальшого стажування українських медиків в клініках Федеративної Республіки Німеччина у сфері неонатології з метою покращення якості неонатологічних послуг в Україні.