Укушена травма допоміжного апарату ока собакою у дітей

285

Унауково – практичному журналі «Офтальмологічний журнал»  опублікована стаття Керівника Українського центру дитячої офтальмології ДУ « Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України», доктора медичних наук, професора Бобрової Надії Федорівни та наукового співробітника Троніної Світлани Альфредівни «Укушена травма допоміжного апарату ока собакою у дітей».

Актуальність. В цілому, щорічно до 1,5 % населення отримують травми від укусів собак та потребують медичної допомоги, а розповсюдженість укусів собак серед дітей у два рази вища, ніж в інших вікових групах.

Мета – проаналізувати клінічні особливості пошкоджень допоміжного апарату ока внаслідок укусу собаки та результати їх хірургічного лікування у дітей.

Матеріал та методи. Проаналізовані особливості клінічної картини та хірургічного лікування 25 дітей з укушеною травмою допоміжного апарата ока віком від 2 до 13 років.

Результати. Відзначено, що найчастіше при укусах травмується нижня повіка (68%). У 52% усіх випадків та у 76,9% травм нижньої повіки було діагностоване одномоментне пошкодження слізних шляхів у вигляді розриву слізних канальців. Всім дітям була проведена ургентна первинна хірургічна обробка ран з накладанням швів.

У разі пошкодження нижнього слізного канальця, під час первинної хірургічної обробки, здійснювалось його відновлення та інтубація з використанням різних засобів.

Висновки. Хірургічна обробка укушених ран повинна проводитись максимально ощадно до пошкоджених тканин, з уникненням зайвої некректомії, оскільки хороша васкуляризація та юний вік сприяють активній репарації. Максимальні зусилля з відновлення цілісності та прохідності слізних шляхів є основою профілактики епіфори.

Джерело інформації: ДУ « Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»

https://institut-filatova.com.ua/ukushena-travma-dopomizhnoho-aparatu-oka-sobakoiu-u-ditej/