В ДУ “Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України” відбулась презентація благодійного проекту “BABY SCREEN”

958

До Міжнародного дня захисту дітей на базі ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» у партнерстві з Асоціаціями педіатрів і неонатологів України відбулась презентація благодійного проекту “BABY SCREEN” – розширеного неонатального скринінгу на 31 спадкове захворювання обміну речовин.

Юрій Геннадійович Антипкін

Відкриття заходу відбулось із вітального слова академіка НАМН України, директора ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Юрія Геннадійовича Антипкіна, який підкреслив, що: «Сьогодні в Україні скринінг проводиться лише на 4 захворювання, в той час як в розвинених країнах світу в панель скринінгу входять біля 60 патологій. Діагностика спадкових хвороб обміну речовин має надзвичайно важливе значення до появи клінічних симптомів у дитини. З цієї причини ВООЗ рекомендує включати скринінг новонароджених до обов’язкових медичних втручань».

«Забезпечення здоров’я дітей залишається пріоритетним напрямком сучасної медицини. Важливою стратегією в сфері

Тетяна Костянтинівна Знаменська

охорони здоров’я у більшості розвинутих країн світу є впровадження сучасних скринінгових технологій, які надають можливість знизити рівень малюкової смертності та інвалідності. На жаль, в Україні рівень смертності новонароджених та дітей старшого віку в декілька разів перевищує аналогічний показник у країнах Європейського Союзу, де вже упродовж двох десятиріч впроваджено розширений неонатальний скринінг», – зазначила Тетяна Костянтинівна Знаменська, д.мед.н., проф., заступник директора з перинатальної медицини, керівник відділу неонатології ДУ «Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України», Президент Асоціації неонатологів України.

Провідний науковий співробітник відділення неонатології , професор Воробйова Ольга Володимирівна підкреслила, що: «Більшість дітей зі спадковими хворобами обміну речовин виглядають абсолютно здоровими, зовні хвороби можуть себе ніяк не проявляти. Проте більшість порушень, із панелі Baby Screen можуть маніфестувати раптовою метаболічною декомпенсацією. Завдяки вчасно розпочатому лікуванню, можливо частково чи повністю зупинити розвиток метаболічних захворювань і зберегти життя дитині. Тож сподіваємося, що разом з колегами, зможемо надати реальну допомогу молодим батькам та врятувати максимальну кількість дітей від страшних наслідків метаболічних порушень».

Завдяки реалізації проекту «BABY SCREEN» раннє виявлення і своєчасне лікування надає шанс зберегти здоров’я і якість життя дітям з тяжкими спадковими хворобами обміну речовин.