В Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова переселенці отримують медичну допомогу та роботу

471

Директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України Геннадій Книшов розповів, що сьогодні на лікуванні в закладі перебуває три пацієнти із зони АТО із вродженими та набутими вадами серця.
Фахівець вважає, що соціально-політична ситуація в країні вкрай негативно вплинула на здоров’я багатьох громадян, адже через постійні стресові ситуації та психологічну напругу стан багатьох пацієнтів став значно важчим.
Геннадій Книшов повідомив, що за рахунок державного бюджету України у медичному закладі проконсультовано 1630 пацієнтів із зони АТО і Криму, а також проліковано 546 людей, серед яких 15 бійців. В тому числі, проведено 30 екстрених операцій.

«Переселенцям ми надаємо допомогу безкоштовно, тому що це нещасні люди, які втратили все і прийшли до нас з порожніми руками. У них немає ані грошей на життя, ані коштів на лікування. У багатьох навіть не було теплого одягу, – підкреслив Геннадій Книшов, родичі якого виїхали з Дибальцево та Донецька і вже три місяці живуть у Київській області, не в змозі повернутись назад, щоб подивитися, що сталося з їх домівками.

«Переселенці приходять до нашого закладу на повне забезпечення. Ми їх годуємо і надаємо повністю безкоштовне лікування за рахунок власного бюджету. Тому що це люди, які втекли від війни ні з чим, і які приймають нашу допомогу з вдячністю і розумінням, що тут до них добре ставляться», – зауважив Геннадій Книшов.
«Це трагедія для українського народу, несподівана та жалива, та треба докласти всіх зусиль, щоб її подолати», – наголосив лікар і додав, що наразі у медичному закладі працює шість фахівців, що були вимушені переїхати із зони АТО.

Анатолій, який протягом восьми років працював анестезіологом у Донецьку, під час розгортання воєнних подій на Донбасі переїхав до Києва та віднедавна є співробітником Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.

«Я виїхав з Донецька півроку тому до розгортання основних подій. Найскладніше було впоратися вдома з атмосферою страху та паніки. Психологічно тиснули безлюдні вулиці, порожні прилавки магазинів, озброєні люди», – розповів фахівець.

Лікар повідомив, що після інтенсивного стажування вже встиг провести близько тридцяти операцій, а також наголосив, що колектив лікарні прийняв його чудово та вразив своєю підтримкою і професійністю. У своїй сьогоднішній роботі Анатолій часто стикається з пацієнтами зі Сходу України, які потребують медичної допомоги.
Наталія та Олексій Болдінови терміново переїхали усією сім’єю до Києва з міста Стаханова Луганської області. Їх донька, п’ятирічна Альона, зараз чекає на заплановану операцію у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та почуває себе добре.

«Найяскравіший спогад – віконне скло затремтіло, вуха заклало, і ми зрозуміли, що більше там знаходиться не можна», – розказала Наталія.

«Ми поїхали трасою через Донецьк, довелося їхати вздовж полів, які вже були під обстрілом. Лунали постріли, йшов дим, скрізь була повна метушня», – згадав Олексій.
За словами Наталії, коли їх доньці було одинадцять місяців, вони почули шум у серці, і одразу звернулись до лікаря. Після оглядів в Луганську і Києві вони дізналися, що в Національному інституті серцево-судинної хірургії можуть допомогти їх дитині. Це була додаткова підстава виїхати із зони АТО.
Говорячи про сьогоднішні проблеми її родини, Наталія зауважила, що діти адаптуються до нових умов досить складно, бо сумують за домівкою та друзями в школі, але повертатись поки нема куди. Проте вона сподівається, що скоро ситуація обов’язково зміниться на краще.

За інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій, станом на 23 квітня за медичною допомогою з числа тимчасово переміщених осіб звернулось 148 тис. 243 дорослих та 93 тис. 928 дітей. Серед них взято на медичний облік 91 тис. 317 дорослих і 54 тис. 144 дітей, та госпіталізовано 34 тис. 217 дорослих і 18 тис. 750 дітей. Проведено 207 тис. 53 медичних інструментальних досліджень та оглядів внутрішньо переміщених осіб. У жінок зазначеної категорії народилося 3 тис. 835 немовлят.

Станом на 25 березня працевлаштовано 1822 медичних працівники, що переїхали із зони бойових дій, cеред яких 377 фахівців в Києві, 178 – у Київській області, 300 – в Харківській області, 154 – в Дніпропетровській області, 112 в – Одеській області тощо.