Пришвидшення одужання поранених і хворих

555

Президент НАМН України академік В.І.Цимбалюк прийняв участь у презентації та передачі одному з військових шпиталів України «Системи очищення повітря СОП-200 М». У заході прийняли участь президент НААН України академік Я.М.Гадзало, в.о. директора ІМА ПВ НААН України академік В.В.Адамчук та завідувач відділу автоматики стаціонарних процесів та електротехнологій ІМА АПВ НААН О.Ф.Довбненко.

Протягом декількох років в Україні колективом дослідників “Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва” НААН, Інституту громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України, оборонної промисловості України та одного з військових госпіталів України, Інституту імені Патона Національної академії наук України проводилися роботи з розробки, створення, всебічного дослідження та практичної дослідної експлуатації інноваційної універсальної медичної системи очищення повітря та приміщень.

Наявність у повітряному середовищі приміщень патогенної мікрофлори, небезпечних вірусів та інших шкідливих домішок суттєвим чином впливає на здоров’я людей, особливо при лікуванні поранених.

Тому, приведення до безпечних для здоров’я норм та підтримки у встановлених межах основних параметрів повітряного середовища (мікроклімату) та надійне знищення патогенної мікрофлори в приміщеннях медичних закладів, особливо в реанімаціях, в закладах сфери обслуговування та освіти, виробничих та житлових приміщеннях, забезпечує вирішення соціально-значущої проблеми державного значення – збереження громадського здоров’я,  врятування життя і пришвидшення одужання поранених і хворих.

Всі розроблені та впроваджені в системі рішення, експериментальні зразки системи та її елементи перевірено на відповідність технічним умовам та визначеним вимогам безпеки для здоров’я людей.

Застосування системи, раніше наданої авторами одному з військових госпіталів України, продемонструвало в самі напружені моменти роботи закладу в умовах пандемії і війни її найвищий рівень функціональності і ефективності.

Але нічого не стоїть на місці. Протягом останнього часу автори суттєво удосконалили свою розробку, зробили її ще більш технологічною, ефективною, надійною, безпечною, зручною і простою в експлуатації.

“Інститут механіки та автоматики агропромислового виробництва” НААН виготовив необхідну для забезпечення всіх реанімацій госпіталя кількість Систем очищення повітря універсальних медичних СОП – УМ, які передаються госпіталю на волонтерських засадах для пришвидшення одужання поранених і хворих.

Такі системи, як показала дослідна експлуатація в госпіталі, в сучасних умовах необхідні всім госпіталям і цивільним закладам охорони здоров’я.

Учасники проекту, зараз інтенсивно працюють над впровадженням системи в серійне виробництво, щоб гарантовано задовольнити потреби як військової так і цивільної медицини.