Коли є другий шанс

428

Ниркова недостатність. Часто це словосполучення означає довічну необхідність проведення гемодіалізу кілька разів на тиждень, а отже пацієнт залишається «прив’язаним» до медичного закладу та стає позбавлений нормального життя.

Що це для жінки, матері чотирьох дітей, яка була вимушена покинути рідне місто Херсон після початку війни? Для жінки, яка вже пройшла одну трансплантацію нирки в Білорусі, але пересаджений орган «не прижився». Що робити, якщо немає родичів з відповідною групою крові? Невже доведеться все життя провести на діалізі?

Можливо, так би і трапилось, якби не можливості ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова НАМН України». Досвід, професіоналізм, комбінація світового досвіду та матеріально-технічні можливості дозволяють вирішити це питання.

Трансплантація нирки від несумісного за групою крові донора є однією з багатьох переваг пересадки органів в Інституті Шалімова. Ретельне обстеження, передтрансплантаційна підготовка і нарешті довгоочікувана операція.

Донором погодилася бути сестра пацієнтки, яка мала відмінну групу крові. Донорська нирка запрацювала на операційному столі, а через тиждень жінка вже була вдома в оточенні рідних.

Мрія про життя без діалізу здійснилася.

Впевнені, що здійсниться й мрія про мирне життя в рідному місті!

Медична допомога, трансплантація нирки від родинного донора, була надана за кошти держави у відповідності до постанови КМУ від 5 вересня 2018 р. № 707 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів».

Інформація надана ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантологіїї ім. О.О. Шалімова НАМН України»