Про діяльність НАМН з надання медичної допомоги постраждалим учасникам АТО

540

Президією Національної академії медичних наук України спільно з СБУ, керівниками центральних органів виконавчої влади, силових структур та медичних служб, з метою визначення стратегії та основних напрямків медичного забезпечення Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення, цивільного населення у воєнний час та під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного, техногенного і соціального характеру розроблена  Військово-медична доктрина України.
Керівниками наукових установ НАМН розроблений комплекс заходів щодо забезпечення лікування та реабілітації учасників бойових дій. В клініках наукових установ Академії передбачено розгортання необхідної кількості ліжок для поранених та травмованих На даний час зарезервовано 579 ліжок  для учасників бойових дій та постраждалого населення з зони АТО.
Створений необхідний запас медикаментів, препаратів крові та предметів медичного призначення.

Керівниками наукових установ НАМН розроблений комплекс заходів щодо забезпечення лікування та реабілітації учасників бойових дій.

Для  надання високоспеціалізованої реабілітаційної медичної допомоги в ДУ «Інститут медицини праці НАМН» створено спеціальне відділення на 40 ліжок. В ДУ « Інститут патології хребта та суглобів ім. М. І. Ситенка НАМН» організовано відділення бойової травми для надання високоспеціалізованої медичної допомоги учасникам АТО потужністю в 20 ліжок. В ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім. В. Т. Зайцева НАМН України» створено відділення шоку, травми і військово-польової хірургії на 20 ліжок.

В клініках інститутів НАМН України, на сьогоднішній день, розгорнуто 4026 ліжок хірургічного профілю. Всі вони, при потребі, можуть бути використані для надання високоспеціалізованої медичноі доломоги військовослужбовцям та працівникам всіх силових структур задіяних в АТО.

В установах Академії забезпечений цілодобовий прийом постраждалих,   які потребують невідкладної медичної допомоги, розроблений механізм цілодобового термінового оповіщення та збору членів мобільних бригад, оперативну заміну відсутніх, алгоритм дій медичних працівників на випадок надання медичної допомоги постраждалим з зони АТО.

Установами НАМН проводиться активна робота по створенню умов для своєчасного надання високотехнологічної реабілітаційної допомоги учасникам АТО. В ДУ «Інститут медицини праці НАМН України» організовано надання високоспеціалізованої реабілітаційної допомоги учасникам АТО з посттравматичним стресовим розладом. В інституті активно застосовуються сучасні  методи діагностики, психодіагностичні, психотерапевтичні  та  соціореабілітаційні  програми.

В структурі бойових санітарних втрат серед військовослужбовців в зоні АТО біля 10% складають термічні ураження. Це в кілька разів більше, ніж в структурі санітарних втрат під час  Афганської і двох Чеченських компаній Ця обставина обумовлює необхідність більш широкого залучення установ Академії для надання відповідної високоспеціалізованої допомоги цьому виду постраждалих та наближення її до театру воєнних дій.

Дані про учасників бойових дій, які отримують медичну допомогу в установах НАМН надаються до 16.00 цілодобово і оперативно обробляються в лікувально-організаційному управлінні.
Структура надання високоспеціалізованої медичної допомоги учасникам АТО в клініках державних установ НАМН станом на 15. 04. 2015. наведена в таблиці.
 
 
 
 

Таблиця
Надання високоспеціалізованої медичної допомоги учасникам АТО в клініках державних установ НАМН
 
  Назва установи Госпіталізовано Проконсультовано
1. ДУ «Інститут гастроентерології НАМН» 7 3
2. ДУ ННЦ«Інститут кардіології ім.М.Д.Стражеска НАМН» 9 2
3. ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН» 71 54
4. ДУ  «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН» 21 6
5. ДУ «Інститут очних хвороб та тканинної терапії НАМН» 69 59
6. ДУ «Інститут патології хребта та суглобів НАМН» 11 12
7. ДУ «Інститут загальної та невідкладної хірургії ім..В.Т.Зайцева НАМН» 11 6
8. ДУ «Інститут травматології та ортопедії НАМН» 56 41
9. ДУ «Інститут хірургії і трансплантології НАМН» 59 29
10. ДУ «НПЦ ендоваскулярної нейрорентгенхірургії НАМН» 15 16
11. ДУ «Інститут медицини праці НАМН» 126 24
12. ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН» 13 2
13 ДУ «Інститут гематології та трансфузіології НАМН» 5 49
  Всього 473 303
  Проліковано та проконсультовано в клініках НАМ – 776 учасників АТО.
Проконсультовано в інших установах (госпіталі МВС, СБУ, МО, Прикордонників) –  760.

 
     
 
 
За інформацією Лікувально-організаційного управління