ВДОВИЧЕНКО Юрій Петрович

3141

Народився 17.11.1959 р., член-кореспондент Національної академії медичних наук України, обраний 13.10 2010 р. за спеціальністю "акушерство та гінекологія", доктор медичних наук (1992), професор (1996), Заслужений лікар України (2003), лікар вищої категорії (1995), завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології, перший проректор Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.


Провідний учений в галузі акушерства, гінекології та перинатології, відомий як фундатор перинатальної медицини в Україні. Основні напрямки діяльності: прогнозування та профілактика перинатальних втрат; акушерські та перинатальні ускладнення у жінок, які народжують вперше після 30 років; профілактика акушерських та перинатальних ускладнень у жінок з метаболічним синдромом; прогнозування і профілактика гіпогалактії; перитоніт після кесаревого розтину: прогнозування, профілактика і реабілітація пацієнток; патологія репродуктивної системи у жінок з оперованою маткою; акушерські та перинатальні аспекти різних форм TORCH-інфекції; прогнозування і профілактика патології перинатального періоду у жінок з різними формами та методами лікування неплідності.

Автор 300 друкованих праць, у тому числі 15 монографій, підручників, посібників, 18 патентів. Підготував 25 докторів і 98 кандидатів медичних наук.

Президент Української асоціації перинатальної медицини, член президії Асоціації акушерів-гінекологів України, член Європейської та Світової асоціацій акушерства і гінекології та перинатальної медицини, головний редактор науково-практичного журналу «Здоров’я жінки», головний науковий консультант науково-практичного журналу «Сімейна медицина», науковий редактор Збірників наукових праць співробітників НМАПО імені П. Л. Шупика (напрям – акушерство та гінекологія). Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2011).

Нагороджений орденами ”За заслуги” ІІ і ІІІ ступеня.

Основні наукові праці: “Вопросы патогенеза, профилактики и лечения анемии после операции кесаревого сечения” (1990); “Профілактика гнійно-запальних захворювань після повторного кесарева розтину” (1996); “Диференційований підхід до профілактики та лікування порушень у системі мати-плацента-плід” (2001); “Профилактика осложнений при лечении доброкачественных заболеваний шейки матки” (2002); “Клінічні аспекти сучасної перинатології” (2005). “Фармацевтична опіка при використанні засобів контрацепції” (2010); “Гінекологія дитячого та підліткового віку” (2010); «Вагітність та пологи у жінок з рубцем на матці після кесарського розтину» (2011); «Багатоплідна вагітність» (2011); «Ультразвуковая диагностика в репродуктивной гинекологии» (2012); «Актуальні питання акушерства у практиці сімейного лікаря» (2016); «Ранні репродуктивні втрати» (2016); «Пухлиноподібні ураження яєчників» (2017).


Службова адреса: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9. Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика. Тел. 205-49-83. Е-mail: prore-first@nmapo.edu.ua