Міжнародна фундація хронічної мієлоїдної лейкемії відзначила роботу українських гематологів під час російсько–української війни. Радою директорів та радників iCMLf було обрано двох номінованих українських гематологів.
Нагорода iCMLfPrize присвоюється з метою відзначення видатного вкладу у покращення допомоги пацієнтам з хронічною мієлоїдною лейкемією у складних умовах роботи.
Відзнакою міжнародної фундації хронічної мієлоїдної лейкемії у 2023 році (2023 iCMLfPrize) нагороджено двох українських гематологів:
– Ірину Дягіль, завідуючу наукового відділення радіаційної онкогематології та трансплантації стовбурових клітин ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини НАМН України», доктора медичних наук, професора, Заслуженого лікаря України. Доктор Ірина Дягіль, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року, зробила значний внесок у вивченні впливу радіації на моделі Чорнобильської лейкемії, член Європейської лейкемічної мережі (ELNet). Має відзнаку Європейської лейкемічної мережі (ELNet) з питань діагностики та лікування ХМЛ за впровадження інноваційних технологій лікування хронічної мієлоїдної лейкемії в Україні (2016 р.). Незважаючи на триваючу війну, вона прагне забезпечити високі стандарти догляду за пацієнтами, докладає постійних зусиль для підтримки міжнародної співпраці – це величезний виклик, враховуючи нинішнє навантаження на українських лікарів.
– Костянтина Котлярчука, завідувача гематологічного відділення ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України». Протягом тривалого часу доктор Котлярчук займається лікуванням пацієнтів з ХМЛ, зокрема багато років вивчає проблему ведення вагітності при хронічній мієлоїдній лейкемії та провів значну роботу в межах співпраці з Міжнародною фундацією ХМЛ (iCMLf), для покращення діагностики та моніторингу перебігу ХМЛ в Україні. Завдяки його зусиллям ДУ «Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України» у м. Львів отримала підтримку в межах гранту за програмою iCMLfDiagnosis&Testing, що дало можливість провести стажування співробітників лабораторії інституту закордоном та в подальшому налагодити молекулярний ПЛР моніторинг пацієнтів з ХМЛ у західному регіоні України. Співпрацює з установами ЄС з кінцевою метою забезпечити пацієнтів з ХМЛ в Україні найкращим можливим лікуванням.
Щиро вітаємо колег з почесною відзнакою!