Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні питання офтальмології”

678

22-23 вересня 2021 року в м. Миколаєві відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні питання офтальмології”. Захід відбувся у комбі-форматі: офлайн та онлайн. Онлайн трансляція відбулася на сайті: https://www.portal.tou.org.ua/conference/ .

Цей масштабний захід у сфері охорони здоров’я включав пленарні засідання з доповідями та курсом лекцій за участю провідних фахівців, стендові доповіді, а також надав можливість вченим, дослідникам, практикуючим лікарям-офтальмологам і фахівцям суміжних напрямів (інфекціоністам та лікарям сімейної медицини) обмінятися досвідом, підвищити рівень кваліфікації і розширити професійні зв’язки.

Всього у конференції взяли участь 243 фахівці офтальмології з усіх областей України: Вінницької – 6, Волинської – 1, Дніпропетровської – 7, Донецької – 1, Житомирської – 4, Закарпатської – 4, Запорізької – 2, Івано-Франківської – 9, Київської – 8, Кіровоградської – 5, Луганської – 7, Львівської – 8, Миколаївської – 41, Одеської – 81, Рівненської – 2, Сумської – 1, Тернопільської – 2, Харківської – 3, Херсонської – 10, Хмельницької – 4, Чернівецької – 3 та м. Києва – 28, а також 1 спеціаліст з Молдови, та 5 з Казахстану.

Організаторами Всеукраїнської науково-практичної конференції виступили: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України», ГО «Товариство офтальмологів України», КНП «Миколаївська офтальмологічна лікарня» Миколаївської обласної ради» при підтримці Національної академії медичних наук України та Міністерства охорони здоров’я України.

Дводенна програма конференції складалася з 5 засідань, та електронних постерних секцій, «Філатовської школи» майстер-класа «Сучасні можливості ведення пацієнтів з первинною відкритокутовою глаукомою (контроль ВОТ, нейропротекція, мінімізація часу перебування в лікувальному закладі)», присвячених пріоритетним напрямкам офтальмології: патологія кришталика, глаукома, діабетичні ураження очей, травматичні ушкодження очей, патологія сітківки, інфекційні захворювання очей, розлади бінокулярного зору, аномалії рефракції.

В засіданнях конференції, в т.ч. на школі, з доповідями прийняли участь 34 українських та зарубіжних фахівців, які представили свої інноваційні рішення, винаходи, вдосконалення в галузі офтальмології та суміжних спеціальностях.

Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні питання офтальмології” надала можливість об’єднатися відомим вченим, дослідникам, практикуючим лікарям і фахівцям суміжних напрямів для обміну досвідом, розширити професійні зв’язки і ділові стосунки, що сприяли підвищенню головного результату медичної науки – поліпшенню стану здоров’я населення і профілактики захворювань.

Інформація надана ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України».