18 грудня відбувся виїзд до Вінницької області головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» д.мед.н. Руденка К.В. та бригади фахівців інституту у складі головного лікаря НІССХ імені М.М. Амосова, к.мед.н. Сіромахи С.О., д.мед.н. Крикунова О.А., к.мед.н. Руденка С.А., к.мед.н. Кравченка В.І., ендоваскулярного хірурга Дітківського І.О., кардіохірурга Головенка С.О., кардіолога Шаповалової В.В., лікарів УЗ діагностики Мазур О.А. та Конопльової Ю.Л., НМАПО імені П.Л. Шупика — д.мед.н., завідувача кафедри неврології та рефлексотерапії, головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Рефлексотерапія» Свиридової Н.К.
Вінниччина стала шостим регіоном, де пройшли заходи у рамках реалізації Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», що стартував у вересні цього року у Черкасах. Відбулися поїздки до Сумської, Житомирської, Полтавської та Запорізької областей.
Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова провели обстеження та консультації пацієнтів регіону на базі Винницької обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова та Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні. Всього було проконсультовано 60 дітей та понад 30 дорослих, більшість з котрих отримали направлення до Інституту для подальшої діагностики та лікування. Слід звернути особливу увагу на випадки, коли небезпечні для життя вродженні вади серця та їх наслідки у молодих людей були вперше виявлені тільки на цій консультації. Так у чоловіків 22 та 28 років було діагностовано вада двостулкового аортального клапана та аневризма висхідної аорти, що потребує невідкладного хірургічного лікування. 28-річна жінка, у якої виявлена коарктація аорти, теж отримала направлення на термінове обстеження для вирішення питання хірургічної корекції вади.
Серед обстежених дітей були як із вродженими вадами серця, так і з підозрою на патологію. Більше половини з них пройдуть подальше обстеження та лікування в Інституті імені М.М. Амосова. Найпоширенішими вадами є відкрита артеріальна протока та дефекти міжшлуночкової перегородки. Багато з пацієнтів були відібрані для ендоваскулярного лікування вад. Особлива увага була приділена новонародженим з вродженими вадами серця у поєднанні з екстракардіальною патологією. Їм проведено уточнення діагнозу та надано консультативну допомогу. Після стабілізації стану у відділенні реанімації Вінницької обласної дитячої лікарні та проведення першого етапу оперативних втручань з приводу екстракардіальної патології, маленькі пацієнти будуть прооперовані в Києві з приводу вродженої вади серця.
У рамках програми робочого візиту у конференц-залі Винницької обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова відбулася науково-практична конференція за участю директора департаменту охорони здоров'я та курортів Вінницької облдержадміністрації Бабій Т.Ф., обласного спеціаліста, відповідального за проведення методичної роботи за фахом «Кардіологія» ДОЗ та К ОДА Шершуна С.В., заступника головного лікаря Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології Данильчука І.В., обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, педіатрів та інших фахівців.
Фахівці НІССХ імені М.М. Амосова та НМАПО імені П.Л. Шупика розповіли про новітні методи, які застосовуються у сучасної практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями.
Під час візиту відбулася зустріч Руденка К.В. з заступником голови облдержадміністрації Івасюком І.Д., на якій було обговорено стан надання високоспеціалізованої допомоги пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями та перспективи розвитку кардіохірургічної служби в області.
Відбулась прес-конференція для ЗМІ Вінницької області.
19 грудня Руденко К.В., Крикунов О.А. та Кравченко В.І. прочитали лекції для викладачів та студентів Вінницького національного медичного університету імені М.І. Пирогова.
З метою вивчення стану надання кваліфікованої допомоги хворим з серцево-судинними патологіями у регіоні Руденко К.В. також відвідав Погребищенський район.
http://www.amosovinstitute.org.ua/?20141218_stop-cv-epi
Головна Новини Новини медицини Всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» у Вінниці