XVІ Національний конгрес кардіологів України

639

Національна академія медичних наук України, Міністерство охорони здоров’я України, Асоціація кардіологів України, ДУ «Національний науковий центр “Інститут кардіології імені академіка М.Д.Стражеска” НАМН України» проводять XVІ Національний конгрес кардіологів України з міжнародною участю, присвячений висвітленню проблеми стресу та зростання серцево- судинних захворювань.
23.09.14 в 13-20 в залі Фортіус НСК «Олімпійский» відбудеться прес-конференція «Стрес та серцево-судинні захворювання» в рамках XVІ Національного конгресу кардіологів України. 

Місце проведення: робота Конгресу проводитиметься в НСК «Олімпійський» — 23–25 вересня 2015 р. (вул. Велика Васильківська, 55), та в готелі «Русь» — 24 вересня 2015 р. (вул. Госпітальна, 4).
Урочисте відкриття XVІ Національного конгресу кардіологів України відбудеться 23 вересня о 18:00 в «Холі чемпіонів» НСК «Олімпійський». 

Прес-реліз

Зважаючи на ситуацію, яка склалася в Україні, розлади психічного здоров’я та їх вплив на зростання серцево-судинних захворювань є надзвичайно актуальним питанням.

Під час і після надзвичайних ситуацій люди з більшим ступенем імовірності страждають від різноманітних проблем психічного здоров'я. Україна ще з 2007 року за даними підсумків Х конференції Європейських національних координаторів Програми психічного здоров`я ВООЗ віднесена до країн, в яких система охорони психічного здоров`я слабо розвинута. Ситуація, в якій перебуває населення України в даний час, є надзвичайно складною та стресогенною, як наслідок, зросла кількість депресивних розладів серед населення.

За даними ВООЗ депресія посідає четверте місце серед всієї патології, а в 2020 р. їй належатиме друге місце в структурі головних причин інвалідності та смертності в світі, поступаючись лише ішемічній хворобі серця (ІХС). Саме тому дана проблема актуальна в практиці лікарів України.

На особливу увагу заслуговують мешканці східних регіонів України, які змушені залишити свої домівки, бійці АТО, діти, вагітні жінки, люди похилого віку зі слабким здоров'ям.

Епідеміологічні дані підтверджують, що у вразливих осіб гострий стрес може виступати в якості пускового механізму виникнення гострого інфаркту міокарда, різноманітних аритмій та раптової смерті.

Встановлено прямий вплив посттравматичного стресу на рівень загальної смертності та смертності від серцево-судинних захворювань (збільшення на 70 %), фатального і не фатального інфаркту міокарда (збільшення на 30 %).

Зацікавленість до проблеми стресу та серцево-судинних захворювань в Україні зумовила великий резонанс серед медичної громадськості, тому очікується, що в роботі конгресу візьмуть участь близько 3 тисяч лікарів з усіх регіонів. Складна ситуація не завадить лікарям прийняти участь у головному кардіологічному форумі, що підкреслює прагнення медичної громадськості до єдності та миру в Україні. До уваги лікарів будуть представлені найпередовіші здобутки вітчизняної та світової науки, обговорені питання їх втілення в клінічну практику, в тому числі, спрямованих на виконання останніх ініціатив уряду з покращення якості лікування наших громадян.

Зв’язки українських вчених із закордонними фахівцями останнього часу значно поглибились. Європейський вибір нашої країни є логічним та надає змогу створення умов для такої співпраці з міжнародними товариствами та наближення рівня медичної допомоги до міжнародних стандартів.

Дні інтенсивної роботи передбачають доповіді всесвітньовідомих іноземних фахівців з США, Італії, Німеччини, Франції та Литви.

У рамках конгресу буде проведений VII Українсько-французький форум за участю провідних вчених-кардіологів світу, спільна наукова сесія Американської асоціації серця, Європейського товариства кардіологів та Асоціації кардіологів України, Міжнародний симпозіум з проблем лікування артеріальної гіпертензії.
У процесі роботи конгресу відбудуться Генеральна асамблея Асоціації кардіологів України, конкурс наукових робіт молодих вчених, нарада з організаційно-методичних проблем кардіологічної служби України.

Протягом 23 вересня буде організовано роботу профілактично- освітнього пункту на території комплексу НСК «Олімпійский», де проводитимуться скринінгові заходи для діагностики серцево-судинних захворювань серед населення.

23 вересня о 13-20 у залі Фортіус НСК «Олімпійский» відбудеться прес-конференція «Стрес та серцево-судинні захворювання».

Учасники прес- конференції:

директор ДУ «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені акад. М.Д. Стражеска» академік НАМН України Володимир Миколайович Коваленко,
керівник відділу хронічної ішемічної хвороби серця, доктор медичних наук, професор Лутай Михайло Іларіонович,
керівник відділу аритмій серця, доктор медичних наук, професор Сичов Олег Сергійович,
керівник відділу симптоматичних гіпертензій, доктор медичних наук, професор Сіренко Юрій Миколайович.

У процесі роботи Конгресу буде проведено Генеральну Асамблею Асоціації кардіологів України, нараду провідних фахівців та головних спеціалістів обласних департаментів охорони здоров’я.

27 вересня у рамках відзначення Дня Серця в Україні в парку імені Пушкіна (проспект Перемоги) будуть проведені освітньо-профілактичні заходи щодо запобігання зростання поширеності серцево-судинних захворювань.

Телефон для додаткової інформації:

Романова Олена Миколаївна 067 321 79 60
Срібна Ольга Володимирівна 050 638 51 78