Кардіохірург НІССХ ім.М.М.Амосова реанімував дитину під час відпочинку на пляжі

1789

9-річний Максим був у стані клінічної смерті. Лікар Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова Ігор Жеков, що відпочивав у відпустці на морі, не просто запустив серце, а ще й запідозрив у хлопчика серйозну ваду і направив до своїх колег на діагностику.
8 вересня 2015 року провідним фахівцем в галузі дитячої аритмології Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України Валерієм Залевським було проведено імплантацію кардіовертера-дефібрилятора 9-річному хлопчику з життєзагрозливим порушенням ритму серця.

Хлопчик опинився у руках фахівців інституту завдяки щасливій випадковості: під час відпочинку на одеському пляжі у хлопчика зупинилося серце. Свідком цього став кардіохірург інституту, Ігор Жеков, що реанімував дитину та екстренно направив на діагностику до Інституту. Результати обстеження показали невтішний результат: рідкісне генетичне захворювання синдром Бругада. Дитині була показана імплантація високовартісного кардіовертера-дефібрилятора.
Завдяки клопотанню адімістрації та в.о. директора НІССХ ім. Амосова Василя Лазоришинця та за сприяння МОЗ України даний кардіостимулятор, вартістю близько 200 тис. грн., було придбано для пацієнта за державні кошти. 

      

Операція пройшла успішно. 
Максим повертається додому та продовжить займатися своєю улюбленою справою: катанням на мотоциклі.

Маленький пацієнт та його родина щиро вдячні колективу Інституту серцево-судинної хірургії, а надто – головному рятівнику – Ігорю Івановичу Жекову та усім, хто особисто зробив внесок у порятунок та успішне лікування дитини: Василю Лазоришинцю, Олені Дерибон, Ігорю Перегинцю – людям, без участі яких цього дива могло не статися.

Відео: http://tsn.ua/video/video-novini/kardiohirurg-pid-chas-vidpochinku-na-plyazhi-reanimuvav-ditinu.html?type=1551

Джерело: https://www.facebook.com/Amosov.Institute?fref=ts