Ювілей Іллі Мечникова у 2020 році відзначатиметься на державному рівні, а в ІМІ ім. І.І. Мечникова НАМН України пройде 2-й Національний форум для імунологів

4134

3 грудня 2019 року Верховною Радою України прийнято Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році». Постановою визначається перелік річниць найважливіших подій в суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які «з метою консолідації та розвитку історичної свідомості Українського народу, збереження національної пам’яті та належного відзначення і вшанування пам’ятних дат і ювілеїв» у 2020 році відзначатимуться на загальнодержавному рівні.

Документ визначає перелік річниць найважливіших подій в суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2020 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні.

Зокрема, даною постановою передбачається відзначення 15 травня 2020 року – 175-річчя з дня народження Іллі Ілліча Мечникова (1845-1916), вченого, імунолога та мікробіолога, Лауреата Нобелівської премії.

Також Постановою рекомендується Кабінету Міністрів України створити організаційний комітет з відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2020 році та розробити і затвердити відповідні плани заходів. Профільним міністерствам (освіти і науки; культури, молоді та спорту; закордонних справ) та іншим центральним органам рекомендовано і запропоновано вжити відповідних заходів щодо відзначення ювілейних дат.

З повним текстом Постанови можна ознайомитися на сайті Верховної Ради України: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/325-20

Постановою «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році» парламент рекомендував уряду створити організаційний комітет із відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2020 році та розробити й затвердити відповідні плани заходів.

Водночас профільним міністерствам (освіти та науки; культури, молоді та спорту; закордонних справ) рекомендовано проводити в навчальних закладах уроки, виховні години, засідання за круглим столом, конференції, інші тематичні заходи, приурочені до пам’ятних дат та ювілеїв; включити відповідні теми до переліку конкурсів МАН, а також до рефератів, курсових та дипломних робіт у навчальних закладах; забезпечити організацію у закладах культури тематичних виставок, експозицій, приурочених до пам’ятних дат та ювілеїв; опрацювати питання щодо завчасного включення найбільш визначних дат української історії до списку знаменних дат ЮНЕСКО.

Також рекомендується Держкомтелерадіо створювати тематичні теле- і радіопередачі та висвітлювати заходи із відзначення пам’ятних дат та ювілеїв. ПАТ “Укрпошта” запропоновано видати поштові конверти та поштові марки, а Національному банку України – виготовити ювілейні монети з нагоди пам’ятних дат та ювілеїв 2020 року.

Принагідно до ювілейної річниці з дня народження видатного вченого, ДУ “Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова НАМН України” проводитиме 2-й Національному форум імунологів, алергологів, мікробіологів та спеціалістів клінічної медицини, який відбудеться 20-21 травня 2020 року в стінах Інституту.

Запрошуємо всіх практичних лікарів, лікарів-лаборантів та мікробіологів взяти участь у 2-у Національному форумі імунологів, алергологів, мікробіологів та спеціалістів клінічної медицини.

Нагадаємо, Перший національний форум імунологів, алергологів, мікробіологів, паразитологів за участю міжнародних спеціалістів відбувся 16 – 17 травня 2019 року і був також приурочений до річниці з дня народження видатного імунолога Іллі Мечникова, чиє ім’я носить і сама установа – Інститут мікробіології та імунології імені І.І. Мечникова Національної академії медичних наук України, на базі якого і було вирішено проводити щорічну наукову конференцію, а саме форум для імунологів, алергологів, мікробіологів.

Відеозвіт про ПЕРШИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ФОРУМ ІМУНОЛОГІВ, АЛЕРГОЛОГІВ, МІКРОБІОЛОГІВ, ПАРАЗИТОЛОГІВ та діяльність Інституту мікробіології та імунології імені І.І. Мечникова НАМН України :