Заголовок

665

Сьогодні між УПЦ Києво-Печерською Лаврою, Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» та пацієнтською організацією ЮКАБ, а також Національною академією медичних наук України укладено Меморандум про взаєморозуміння щодо подальшої долі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб  ім. Л.В. Громашевського на території Києво-Печерської Лаври.
Згідно із Меморандумом ВІЛ-інфікованих пацієнтів не переселятимуть допоки не буде добудоване нове приміщення для Клініки. Переселення хворих здійснюватиметься лише після введення нового корпусу клініки в експлуатацію, для того щоб забезпечити дотримання необхідних умов лікувального процесу.
Нагадаємо, 2011 році Академія наук України прийняла постанову про розформування лікарні та переселення її окремих частин до різних закладів охорони здоров’я. Однак з метою захисту інтересів хворих та забезпечення для них безперевного лікування питання клініки на території Лаври неодноразово розглядалося  на урядовому рівні. Оскільки на сьогодні Клініці інфекційних хвороб ім. Громашевського лікується більше 9000 пацієнтів зі всієї України. Національна Академія медичних наук України проведено низку переговорів, в результаті яких знайдено спільне компромісне рішення з представниками Української Православної Церкви та громадськими спільнотами. «Хворі переїдуть лише туди, і лише тоді, коли для них будуть створенні нові, кращі умови для лікування»,  – заявив в.о. Президента Академії  медичних наук України Валерій Запорожан, підписавши меморандум зі свого боку.

Церковнослужителі також погодилися почекати, допоки буде добудовано нове приміщення, до якого має бути перевезена Клініка. «Церква ніколи і нікого не виганяла, – розказав на прес-конференції Владика Павло, Настоятель Києво-Печерської Ларви, сидячи поряд із хворим на лікарняному ліжку, аби засвідчити свою підтримку. – Тому і зараз ми готові підтримувати пацієнтів, як в наших молитвах так і офіційно, декларуючи готовність зачекати з передачею приміщення лікарні до церковного фонду», – додав Владика.

Загалом під меморандумом підписалося 4 сторони – Владика Павло, від імені церкви, Валерій Запорожан, в.о. Президента НАМН України – представник інтересів влади, Дмитро Шерембей, голова пацієнтської організації ЮКАБ, що захищає права пацієнтів в Україні та Володимир Жовтяк, голова «Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» – найбільшої організації в Україні, що об’єднує людей, що живуть з таким діагнозом.

«Найважливішим є те, що всі три зацікавлені сторони нарешті оприлюднили консолідовану позицію – пацієнти і персонал будуть на Лаврській доти, доки самі не приймуть стан готовності нового приміщення на Амосова і не розпочнуть процедуру переїзду. Це велика перемога для ЛЖВ-спільноти України і  для більш ніж 9 000 пацієнтів Клініки, які мають тепер документальне підтвердження того, що вони не перервуть лікування і зможуть жити» – зазначив Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк.
За умовами меморандуму, саме тоді пацієнти, лікарі та все унікальне обладнання, що знаходиться в Клініці,  буде перевезено на нове місце, за адресою: вул. Амосова 5. Хворих же, що приїжджають до лікарні з регіонів, уже попереджають про майбутній переїзд, заспокоюючи, що нова клініка на Амосова нічим не поступатиметься існуючій, та зможе обслуговувати навіть більшу кількість пацієнтів одночасно.
 
За матеріалами Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ та інших соціально небезпечних захворювань
http://dssz.gov.ua/index.php/golovna/97-novyny/1743-khvorikh-iz-kliniki-na-teritoriji-lavri-ne-viselyatimut-dopoki-ne-vvedut-v-ekspluatatsiyu-nove-primishchennya