Заголовок

680

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив невідкладно забезпечити належні умови для надання медичної допомоги хворим на ВІЛ/СНІД та вжити заходів реагування на звернення учасників акції, яка сьогодні відбулася під Будинком Уряду.
Зокрема, йшлося про зволікання з завершенням будівництва (реконструкції) будівлі Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського Національної академії медичних наук України за адресою вул. Амосова, 5.

Прем’єр-міністр доручив Міністру охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій взяти під особистий контроль питання забезпечення належної медичної допомоги, зокрема стаціонарної, хворим на ВІЛ/СНІД.

Також Глава Уряду дав доручення Київській МДА, Мінагрополітики забезпечити оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку для розміщення клініки  Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського Національної академії медичних наук України за адресою вул. Амосова, 5, у Києві.

За результатами звернення громадських активістів, Микола Азаров поставив завдання, зокрема Національній академії медичних наук України, Укрєвроінфрапроекту, КМДА, Мінрегіону, Держбудархінспекції, вжити дієвих заходів для введення в експлуатацію будівлі, де розміститься клініка. Про результати виконання доручення належить поінформувати Уряд до 28 жовтня.
Координацію та контроль виконання цього доручення здійснюватиме Віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко.

Нагадаємо, що 8 жовтня 2013 р. представники Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» провели біля Будинку Уряду акцію з метою вирішити проблему доступності лікування для тяжкохворих людей, які живуть з ВІЛ. Під час акції з’ясувалося, що основні претензії її учасники висловлюють не до Кабінету Міністрів України, а до президента Національної академії медичних наук України Сердюка А. М., який, на їх думку, не забезпечує належне лікування пацієнтів лікарні Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського НАМН України. За інформацією громадських активістів, не здійснений переїзд установи до новобудови по вул. Амосова у м. Києві в установлений строк, без належного стаціонарного лікування та медичних препаратів протягом серпня – вересня 2013 р. залишилося близько 9 тисяч пацієнтів. Організатори акції поінформували представника Секретаріату Кабінету Міністрів, що вирішили провести акцію біля Будинку Уряду, оскільки є успішний досвід реагування Кабінетом Міністрів на потреби громадян, хворих на ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити та туберкульоз. Тому вони звернулися до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням сприяти у вирішенні порушеного ними проблемного питання.
 
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246746934&cat_id=244276429