Заголовок

669

Напередодні Всесвітнього дня зору, 8 жовтня 2013 року, в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України пройшла презентація додатку «Добре бачу», який створено в результаті спільної роботи Інституту та компанії «Київстар».
Додаток містить вправи для зняття втоми очей і тренування очних м'язів у дітей і дорослих, та тести, що дозволяють перевірити зір на наявність симптомів найбільш поширених захворювань: глаукоми, макулярної дегенерації, короткозорості , пресбіопії. Це перший розроблений в Україні мобільний додаток для профілактики захворювань органів зору.
 
«Життя сьогодні змінилося: комп’ютери, мобільні телефони створили нові можливості комунікацій, нові способи донесення інформації до людей, відмітила  Наталія Пасєчнікова, директор Інституту, доктор мед. наук, професор, член-кореспондент НАМН України, Заслужений лікар України.  І було б невірно з боку вчених їх не використовувати. Особливо, коли це стосується спілкування з молодими людьми, для яких ці пристрої — невід’ємна частина життя. Актуальність створеного мобільного сервісу — у можливості сучасними способами донести інформацію, якою володіють наші фахівці, до найширших верств населення, по всій Україні».
 
Мобільний додаток для профілактики порушень зору створено на основі багаторічного досвіду лікарів-офтальмологів за принципом оптимального впливу на різні групи м'язів, які забезпечують зір для далі і близі. Систематичне проведення цих вправ сприяє нормалізації кровообігу в очах й у всій зорової системі, знімає зорове стомлення, що допомагає якомога довше зберегти гарний зір .