Заголовок

481

6 грудня 2013 року виповнюється 100 років з дня народження символа епохи, легенди вітчизняної науки, знаного філософа, політика, прозаїка, Миколи Михайловича Амосова
Микола Михайлович Амосов — взірець гуманізму і високої моралі,видатний кардіохірург, дослідник, вчений, філософ, письменник, суспільний діяч, популяризатор науки і здорового способу життя. Засновник української кардіохірургії і біокібернетики. Автор новаторських методик наукового пізнання фундаментальних основ розвитку суспільства, біологічних систем, особистості людини, медицини і здорового способу життя,  кардіоторакальної хірургії.

Автор багатьох популярних книг про здоров’я. Людина, яка поставила на собі «експеримент з омолодження». Видатний дослідник з різносторонніми інтересами, М.М. Амосов одним з перших усвідомив необхідність союзу медицини з точними науками і створив перший в країні відділ біокібернетики.

Намагаючись осмислити весь свій життєвий досвід, він розробив не тільки модель серця і внутрішньої сфери людини, але й модель особистості, модель суспільства. Все життя М.М. Амосов покладався на свій власний досвід, як справжній вчений, піддавав будь-яке твердження сумніву. Лише перевіривши те чи інше положення експериментальним шляхом, часто на своєму власному досвіді, Микола Михайлович міг з впевненістю сказати: «Згоден, це так».

У 2000 році він увійшов у першу десятку особистостей, які визначали вигляд країни у ХХ столітті, а у 2008 році співвітчизники віддали йому друге місце у списку 100 великих українців.
 
Дата проведення урочистостей: 06 грудня 2013 року
Місце проведення: м. Київ, пр. Повітрофлотський, 41, конференц-зал Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації.
Програма заходів:
10.00 – 13.00 Ювілейна міжнародна конференція Асоціації серцево-судинних хірургів України, кардіохірургів Європи та США
Вступне слово Міністра охорони здоров’я України члена-кореспондента НАМН України Р.В. Богатирьової.
Вступне слово Президента Національної академії медичних наук України академіка НАМН України А.М. Сердюка.
Вступне слово Президента Асоціації серцево-судинних хірургів України академіка НАН та НАМН України Г.В. Книшова
13.00- 15.00  Урочисте покладання квітів на могилу М.М. Амосова на Байковому кладовищі
15.00 – 18.00 Спільна ювілейна сесія Загальних зборів НАН та НАМН за участю представників влади.
Вступне слово Президента НАН України академіка НАН України Б.Є. Патона.
Вітання від керівництва країни.
Доповідь директора ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН» академіка НАН та НАМН України Г.В. Книшова:  «М.М. Амосов — засновник української кардіохірургії, легенда світової науки».
Вручення премії НАН України імені М.М. Амосова.
Показ документального фільму про життя і творчість академіка М.М. Амосова.
 
Попередня акредитація представників ЗМІ:
Організаційно-методичний відділ Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України
Начальник відділу Лозінська Світлана Василівна
Тел. (067) 358 93 34
E-mail: svetaloz8@mail.ru