Заголовок

732

Від імені Президії Національної академії медичних наук України щиро вітаю учасників науково-практичної конференції "Актуальні питання торакальної хірургії", присвяченої 100-річчю з дня народження професора Горовенка Григорія Гавриловича.
Визначний український вчений, торакальний хірург, організатор і педагог професор Горовенко Григорій Гаврилович (3.02. 1914 – 11.10. 1986) – учасник Великої Вітчизняної війни, працював у інституті з 1946 року, пройшовши шлях від завідуючого фтизіохірургічним відділом і головного лікаря до заступника директора інституту з наукової роботи. Одночасно був головним торакальним хірургом МОЗ УРСР, головою проблемної комісії "Патологія органів дихання".

Горовенко Григорій Гаврилович вніс вагомий вклад у розвиток фтизіохірургії та торакальної хірургії. Він піонер та ініціатор інтеграції фтизіатрії з пульмонологією, удосконалив низку методів хірургічного лікування захворювань органів дихання, розробив методики кавернотомії та кавернопластики, резекцій легень після коллапсохірургічного втручання. Він розробив методи хірургічного лікування розповсюджених форм туберкульозу та неспецифічних захворювань легень, доклав значних зусиль у вивчення питань патофізіології дихальної та серцево-судинної систем, займався хірургічним лікуванням захворювань легень із супутнім цукровим діабетом та амілоїдозом тощо.

Нині значних успіхів досягла торакальна хірургія і фтизіохірургія України. Розроблені оригінальні методи комбінованого хірургічного лікування раку легень, досягнуті значні успіхи у хірургічному лікуванні туберкульозу єдиної легені, травм грудної клітини, вроджених вад розвитку легень у дітей. Поліпшилася ефективність і віддалені результати хірургічного лікування мультирезистентного деструктивного туберкульозу легень, патології плеври, розроблені методи відеоторакоспічних хірургічних втручань та ін.

Переконаний, що високий професіоналізм учасників конференції помножений на досвід і знання, сприятимуть вилікуванню тисяч й тисяч наших громадян й піднесенню міжнародного авторитету нашої держави.
Бажаю всім учасникам конференції міцного здоров’я, наполегливості, нових здобутків, незгасної енергії та невтомності в повсякденній відповідальній і плідній діяльності на благо українського народу.
 
Президент Національної академії медичних наук України, академік  А.М.Сердюк
 3 лютого 2014 року