Заголовок

1218

28 січня  2014 року в  ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології НАМН України» у відділенні хірургічної корекції природжених вад розвитку дітей –  бригадою лікарів: хірург: Засл. лікар України, д.м.н. Слєпов О.К., асистент: к.м.н. Пономаренко О.П, Мигур М.Ю., анестезіолог: Голопапа Г.В. було проведено  унікальну операцію.
Із легенів новонародженої дівчинки було видалено гігантську 12 –ти сантиметрову пухлину.
Хвороба рідкісна, шансів вижити обмаль, діагноз  (гігантська багатокамерна кіста правої легені) ускладнювався  ризиком внутрішнього  інфікування, тому видаляти її традиційним способом було не можливо.
Діагноз дитині було поставлено з перших днів життя. Лікувалась за місцем проживання в Обласній дитячій клінічній лікарні, звідки була направлена у відділення хірургічної корекції природжених вад розвитку дітей ІПАГу для подальшого лікування.

Оперативне втручання було виконане за життєвими показами, враховуючи наростання дихальної недостатності та неефективність консервативного лікування.
За 30- ти річний досвід роботи для Олексія Слєпова цей випадок став викликом.

«Унікальність операції полягала в надзвичайній рідкісності цієї патології у новонароджених дітей. Гігантські розміри пухлини, ускладнення патології внутрішньогрудним напруженням та інфікувіанням, малий вік дитини – все це ускладнювало ситуацію.  До цього часу жодна  прооперована дитина  з таким діагнозом – не виживала.
Вперше було виконано оригінальну операцію, коли кіста видалена єдиним блоком, що попередило інфікування грудної порожнини» , розповів Олексій Слєпов.

Від дня операції минув тиждень. Криза минула.
Лікарі переконані – результат цієї операції буде добрим.