Заголовок

1073

В рамках Всесвітнього тижня імунізації відбулась науково – практична конференція «Всесвітній день імунізації. Не відставайте від життя!».
Метою  цього заходу було висвітлення фахівцями ролі вакцинопрофілактики в збереженні здоров'я нації та визначити шляхи її вдосконалення.
 
У заході взяли участь лікарі: інфекціоністи, імунологи, епідеміологи, терапевти, педіатри, сімейні лікарі, санітарні лікарі, завідувачі кафедр, професори, доценти, викладачі та студенти медичних навчальних закладів, наукові співробітники, докторанти, ординатори, аспіранти.
 
Завдяки вакцинації людству вдалося побороти віспу, значно знизити захворюваність на кір, коклюш, краснуху, дифтерію, гепатит В та інші захворювання. Проте кожного року в світі помирає більш ніж 15 млн. людей саме через інфекції, які можна було б попередити та зберегти життя.
 
 «Вакцинація є одним з найбільш вагомих та корисних досягнень не лише медицини, але й людства в цілому…» – наголосила директор ДУ «Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» Задорожна В.І, висвітлюючи ключові проблеми вакцинопрофілактики.- «Планове проведення вакцинації – це ефективний засіб контролю над керованими інфекціями як в національному, так і в глобальному масштабах. При цьому виражений епідеміологічний ефект відзначається лише при охопленні щепленнями не менш, ніж 95% населення. Збереження здоров’я дітей – це збереження генофонду нації!».
 
Зважаючи на розповсюдження поліомієліту на Близькому Сході, циркуляції вірусу в Афганістані, Нігерії та Пакистані, а також із великою кількістю туристів та низькім рівнем щеплення, існує велика загроза спалаху поліомієліту в Україні. Тому особливу увагу на конференції приділили саме вірусу поліомієліту. Ще 20 років тому у світі близько 350 тис. дітей щорічно ставали інвалідами, а зараз 3 із 6 регіонів ВООЗ є вільними від цієї інфекції, у тому числі й Європейський регіон. В Україні в довакцинальний період цей показник становив понад 3 тис.
 
«Україна – єдина європейська країна, яка опинилася в переліку «червоних» країн, що мають високий ризик спалаху поліо в світі. До переліку також увійшли: Республіка Уганда, Сирія, Ємен, Ліван, Йорданія, Південний Судан, Судан, Ірак, Малі, Центральна Африканська Республіка,  Джибуті та Еритрея», – зазначила представник від ВООЗ та ЮНІСЕФ д-р Доріт Ніцан– «Необхідно вжити термінових заходів для забезпечення вакцинації дітей,  незалежно від подій в Україні, адже поліомієліт є невиліковним. Поліо можна запобігти лише шляхом імунізації. Вакцинування вакциною проти поліомієліту кілька разів, може захистити дитину на все життя.».
 
Вартість першого етапу плану, щоб впоратися зі спалахом поліомієліту на Близькому Сході обійшлося в 40 млн. дол. США. Для покриття розриву імунітету від поліо в Україні оцінюється в 5 млн. дол. США, що ще раз доводить що краще попередити інфекцію, аніж боротись із наслідками.
 
 Фахівці вкотре наголосили на необхідності проведення просвітницької діяльності в Україні щодо безпечності та необхідності імунізації серед батьків, вчителів та медичних працівників.