Заголовок

908

Понад 100 фахівців із 6 країн світу взяли участь у конференції Української асоціації нейрохірургів, що відбулася в УжНУ.
Упродовж двох днів – у четвер та п’ятницю (25 -26.09) – Ужгородський національний університет приймав учасників щорічної конференції Української асоціації нейрохірургів. «Актуальні питання надання спеціалізованої допомоги хворим з гострою травмою і захворюваннями периферичної нервової системи» — так звучала назва конференції, на яку до Ужгорода приїхали понад сто спеціалістів.

Конференцію організували Українська Асоціація нейрохірургів спільно з Національною академією медичних наук, ДУ«Інститутом нейрохірургії імені академіка Ромоданова» та Ужгородським обласним клінічним центром нейрохірургії та неврології.

Програма складалася з двох блоків: у перший день обговорювали питання діагностики та лікування захворювань і травм периферичної нервової системи, а другого дня подавався лекційний матеріал. Тематика лекцій, які читали провідні фахівці-нейрохірурги, — черепно-мозкова травма та лікування пухлин середньої лінії головного мозку. Також до програми конференції були включені, зокрема, і питання вогнепальних ушкоджень периферичної і центральної нервової системи, які є надзвичайно актуальними для нашої країни у зв’язку з війною на Сході.

Слід відзначити, що до Ужгорода навідалися нейрохірурги з 6 країн: Азербайджану, Хорватії, Канади, Росії, Німеччини та різних регіонів України. Як розповів ректор УжНУ професор Володимир Смоланка, в цьому році конференція мала відбутися в Алушті. Але з огляду на те, що Крим анексований Росією, засідання перенесли до обласного центру Закарпаття.

«Я, як президент Асоціації нейрохірургів України, прийняв рішення провести конференцію в Ужгороді, — каже Володимир Смоланка. – Чому у нас? Бо, по-перше, маємо великий досвід, а по-друге, час важкий і ми вирішили взяти на себе проведення цієї конференції. Загалом на конференцію приїхало більше ста учасників. Це дуже пристойне представництво, враховуючи те, що, на жаль, немає колег із Криму і майже відсутні нейрохірурги з Донецької та Луганської областей».

 
http://chas-z.go-web.com.ua/news/8983