Заголовок

567

У червні поточного року обласний перинатальний центр відвідали фахівці з ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України», професор, завідувач відділенням неонатології, президент Всеукраїнської громадської організації "Асоціація неонатологів України", заслужений лікар України Тетяна Знаменська, кандидат медичних наук, лікар ультразвукової діагностики Тетяна Медвєдєва та доцент кафедри педіатрії та неонатології Полтавської академії Валерій Похілько.

Спільно з лікарями-неонатологами Центру були оглянуті діти в палаті інтенсивної терапії новонароджених, проведені консиліуми. Узгоджено аспекти лікування та виходжування глибоко незрілих дітей. Надана консультативна допомога з питань реабілітації дітей з тяжким ураженням центральної нервової системи. Всім новонародженим проведено ультразвукове обстеження, проведене практичне заняття з купання дітей, які знаходяться у відділенні інтенсивної терапії. Обговорювалося питання використання методу виходжування дітей з низькою масою тіла -«методом кенгуру».

Для лікарів акушер-гінекологів, неонатологів, дитячих сестер обласного перинатального центру та пологових будинків міста Кіровограда проведено тренінги з первинної реанімації новонароджених, респіраторної підтримки у новонароджених та парентерального харчування у дітей з низькою вагою при народженні, а також навчання стосовно особливостей інфекційного контролю у відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

Також розроблено план подальшого відвідування Центру фахівцями інституту педіатрії, акушерства та гінекології Національної Академії медичних наук України.