«Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф»

702

У Харківській області з дводенним робочим візитом перебувають головний позаштатний спеціаліст МОЗ України Костянтин Руденко та фахівці державних установ Національної академії медичних наук України – Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова та Інституту педіатрії, акушерства та гінекології.
У Харкові науковці провели прес-конференцію, присвячену реалізації всеукраїнського проекту "Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф", та зустрілись з головою Харківської обласної ради Сергієм Черновим.
19-20 листопада у рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» відбувся виїзд до Харківської області головного позаштатного спеціаліста МОЗ України за спеціальністю «Хiрургія серця і магістральних судин у дорослих»
д. мед. н. Костянтина Руденка, та бригади фахівців Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та Інституту педіатрії, акушерства і гінекології.

У рамках програми робочого візиту відбулася науково-практична конференція за участю обласних та районних кардіологів, терапевтів, лікарів сімейної медицини, швидкої допомоги, а також сателітне засідання «Вроджені вади серця. Сучасний підхід до діагностики та лікування» для педіатрів, неонатологів, дитячих кардіо-ревматологів та акушерів-гінекологів.

Фахівці 3-х державних установ НАМН України: НІССХ ім. М.М. Амосова, ІПАГ, Інститут загальної та невідкладної хірургії
ім. В.Т. Зайцева та Харківської медичної академії післядипломної освіти розповіли про новітні методи, які застосовуються
у сучасної практиці, про своє бачення організації взаємодії та наступності при лікуванні хворих з серцево-судинними патологіями,
необхідності створення в області єдиного медичного простору незалежно від підпорядкованості лікувальних закладів.

Київські та харківські фахівці провели сумісне обстеження та консультації пацієнтів. Зокрема проконсультували 50 дітей, 11 з яких потребують кардіохірургічної корекції вад, та 48 дорослих пацієнтів, 26 з яких потребують хірургічного лікування.

За підсумками візиту К.В. Руденко провів робочу зустріч з головою обласної ради С.І. Черновим та директором департаменту охорони здоров’я ДОЗ О.В. Галацаном.
Під час зустрічі обговорювалось питання реалізації всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», можливість оптимізації медичної логістики, раціонального та ефективного використання медичного обладнання тощо.

      

Для довідки:

 

Напередодні Всесвітнього дня серця, що відзначається 29 вересня, Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН та Асоціація серцево-судинних хірургів України за сприяння Міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України запустили всеукраїнський проект «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф».

Завдання цієї ініціативи – підвищити якість надання медичної допомоги населенню та покращити доступ до високоспеціалізованої діагностики і лікування. 

У рамках проекту заплановано:

  • обстеження та консультації пацієнтів у регіонах на базі обласних лікувальних установ з метою визначення тактики лікування та, при необхідності, надання високоспеціалізованої допомоги на базі Інституту ім. Амосова та інших кардіохірургічних центрів; 
  • проведення конференцій з проблем серцево-судинних захворювань, практичних семінарів та майстер-класів для кардіологів, лікарів загальної практики (терапевтів, сімейних лікарів), педіатрів;
  • інформаційна кампанія серед населення щодо сучасних методів профілактики, діагностики та лікування серцево-судинних захворювань, популяризації здорового способу життя та відповідального ставлення до власного здоров’я.

Костянтин Руденко, доктор медичних наук, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності «Хiрургія серця і магістральних судин у дорослих», заступник головного лікаря НІССХ ім. М.М. Амосова: 

«Ситуація із серцево-судинними захворюваннями в Україні з кожним роком погіршується, незважаючи на те, що за рівнем ефективності використання сучасних високотехнологічних методик діагностики та лікування та їх результативності Україна не відстає від країн Заходу. 

Одна з причин цього – недостатня обізнаність людей у необхідності прийняття кардинальних рішень щодо свого здоров’я, нерозуміння можливостей сучасної медицини. Тому зараз, за допомогою Всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф», ми поширюємо знання, необхідні усьому українському населенню. 

В основі проекту – виявлення та ефективне використання наявних ресурсів, плідна взаємодія на усіх рівнях надання медичної допомоги, об’єднання зусиль сусідніх регіонів з метою розумного використання обладнання, особливо високоспеціалізованого. Дуже важливий аспект проекту – це сприяння поліпшенню якості сучасної медичної освіти та підвищення рівня професійної кваліфікації медиків. В Інституту імені М.М. Амосова вже є досвід реалізації аналогічних пілотних проектів у столиці та Київській області, і тепер ми несемо його в інші регіони». 
 

Сергій Сіромаха, кандидат медичних наук, головний лікар Інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова: 

«Загалом за рік в нашому закладі оперують майже 5700 хворих, у 20% з них – екстрені операції: аневризми аорти, інфекційний ендокардит, гострий коронарний синдром, порушення ритму з загрозою зупинки серця та інші невідкладні стани. Оперуємо критичні вродженні вади серця, в тому числі у перші години життя новонародженого.

Успіх екстреної кардіохірургії перш за все залежить від точного діагнозу та оперативної доставки хворого до високоспеціалізованої клініки. У нас налагоджені ефективні стосунки з багатьма лікувальними закладами в регіонах, що дає змогу провести невідкладні дистанційні консультації щодо стану хворого, прийняти рішення про екстрену операцію та своєчасно підготуватися до прийняття тяжкого хворого, забезпечити все необхідне для операції.

Сьогодні наше завдання – поширення плідної взаємодії між лікувальними закладами усіх рівнів та кардіохірургічними центрами, що і буде втілено в рамках проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф».