215-річчя відкриття ХНУ ім.В.Н.Каразіна. Відкриття новітнього симуляційного центру

1250

29 січня 2020 року у Харкові відбулася знакова подія – урочистості з нагоди 215-річчя відкриття Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна. Сьогодні університет є флагманом освіти та науки в Україні, який входить до числа найкращих світових університетів. Заклад дав потужний імпульс перетворенню Харкова на великий науковий і культурний центр, освітянську столицю України. Від нього походять цілий ряд вищих навчальних закладів, зокрема Харківський національний медичний університет. Це стало непересічною подією для медичної громадськості Харкова, адже медичний факультет входив до складу університету з моменту його заснування.

Біловол Олександр Миколайович
Біловол Олександр Миколайович

Від імені Президії Національної академії медичних наук України та медичної громадськості з вітальним словом виступив член президії Національної академії медичних наук України, керівник Північно-Східного наукового центру Міністерства охорони здоров’я та Національної академії медичних наук України, академік Олександр Миколайович Біловол: «Тільки ваш колектив в історії нашої незалежної країни виховав трьох лауреатів Нобелівської премії. Це Лев Ландау, Ілля Мечников, Семен Кузнець. Сьогодні в цьому унікальному закладі працює 20 академіків Національної академії наук і галузевих наук. Він підготував 50 лауреатів Державної премії в галузі науки і техніки, у рейтингу 200 кращих закладів вищої освіти України посідає третє почесне місце протягом десятиліть, знаходиться серед 481 кращого навчального закладу в міжнародному рейтингу». Олександр Миколайович відзначив злагоджену роботу трудового колективу університету та вручив Знак Пошани – медаль Преподобного Агапіта Печерського Національної академії медичних наук України.

Також на урочистому заході почесним гостем та представником від Національної академії медичних наук України була присутня радник президента Національної академії медичних наук України Євстигнеєва Олена Валентинівна.

Багато привітань пролунало на засіданні Асамблеї вчених рад за участю керівництва, представників професорсько-викладацького складу, студентства та друзів університету. В урочистостях прийняла участь й делегація ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України» в складі директора інституту, д.м.н., професора Фадєєнко Галини Дмитрівни, вченого секретаря, д.м.н. Гріднєва Олексія Євгеновича, завідувача відділу профілактики та лікування невідкладних станів, доктора медичних наук Копиці Миколи Павловича. Відбулася особиста зустріч з ректором університету Бакіровим Вілем Савбановичем, під час якої було передано привітання від колективу інституту.

У рамках святкових заходів відбулося відкриття новітнього симуляційного центру медичної підготовки на медичному факультеті, на відкритті якого з привітаннями та подарунками з нагоди такої важливої події була присутня радник президента НАМН України  Євстигнеєва Олена Валентинівна. «Відкриття симуляційного центру — історична подія, адже тут представлено унікальне обладнання. Воно значно покращить рівень якості освіти наших майбутніх лікарів», – зауважив декан медичного факультету, професор Белозьоров Ігор Вікторович.

Подібних масштабних центрів із надсучасною апаратурою та рівнем підготовки інструкторів ще не було в Україні. Отримати нові навички та підвищити свою кваліфікацію в симуляційному центрі медичної підготовки зможуть не тільки студенти, а й лікарі-інтерни, аспіранти, науковці й медичні працівники.