4 березня – День боротьби з ожирінням

1495

4 березня 2020 року спеціалісти відділу вивчення захворювань органів травлення ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України» підтримали щорічний день боротьби з ожирінням #ObesityDay # Obesity Day 2020, що проводиться Всесвітньою федерацією боротьби з ожирінням (WordObesityFederation).

Як демонструють статистичні дані, в світі налічується 2,1 мільярда осіб з надлишковою масою тіла та ожирінням, яке вражає майже 30% населення земної кулі. Дана недуга призводить до підвищення ризику розвитку і прогресування інших захворювань,таких, як цукровий діабет другого типу, серцево-судинні захворювання, гіпертонія та інсульт, захворювання опорно-рухового апарату та деякі форми раку, зниження якості життя та підвищення смертності, і, відповідно, зростанню економічних витрат! Лише в США на витрати по наданню медичної допомоги хворим на ожиріння виділяється додатково 190 мільярдів доларів США. У багатьох країнах світу за останні 10 років захворюваність на ожиріння збільшилася в середньому вдвічі. Розрахунки експертів ВООЗ засвідчують, що до 2025 р. число хворих на ожиріння у світі становитиме 300 млн. осіб.

Всесвітня організація охорони здоров’я реагує на глобальну кризу ожиріння на багатьох напрямках, включаючи моніторинг світових тенденцій та поширеності, розроблення широкого спектру вказівок щодо запобігання та лікування зайвої ваги та ожиріння, надання підтримки та рекомендацій щодо їх впровадження, таких як Звіт Комісії про припинення дитячого ожиріння.

Ожиріння є хронічним захворюванням, що потребує комплексного підходу до надання медичної допомоги.

Лише разом ми зможемо подолати дану недугу!