У конференції взяли участь 147 делегатів.
Серед них терапевти, кардіологи, гастроентерологи, нефрологи, ендокринологи, ревматологи, лікарі загальної практики – сімейні лікарі з м. Чернігова та районів області і міст Харкова, Києва, Житомира.
10 вересня 2015 року ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т.Малої НАМН України» (м. Харків) та Управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОДА була проведена науково-практична конференція «Нові досягнення в діагностиці, лікуванні і профілактиці терапевтичних захворювань» в рамках «Школи терапевтів імені Л.Т. Малої».
У програмі конференції були розглянуті наступні питання:
1. Стандарти діагностики та лікування алергічних захворювань у практиці сімейного лікаря
2. Ішемічна хвороба серця та цукровий діабет 2 типу: терапевтичні стратегії при поєднаній патології.
3. Міжнародні стандарти з ведення ІМС
4. Сучасні підходи в корекції артеріальної гіпертензії у жінок в клімактеричному періоді
5. Хронічний панкреатит: сучасні підходи до діагностики та терапії
6. Особливості терапії артеріальної гіпертензії на тлі супутніх захворювань внутрішніх органів
Відкрили конференцію заступник начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Пулін Володимир Олександрович та головний лікар обласної лікарні Жиленко Андрій Миколайович. А також з привітанням виступила Галина Василівна Лисенко- головний терапевт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА.
До уваги учасників конференції були представлені сучасні дані щодо патогенетичного розвитку внутрішніх хвороб, нових методів діагностики, лікування та профілактики патології внутрішніх органів.
За результатами обговорення питань конференція прийняла наступні положення:
1. З метою ознайомлення лікарів первинної ланки охорони здоров’я з новітніми технологіями щодо профілактики, діагностики і лікування захворювань внутрішніх органів та подальшого їх впровадження в клінічну практику вважати доцільним проведення науково- практичних конференцій співробітниками ДУ „Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМНУ” на базі лікувальних закладів Чернігівської області.
2. Звернути увагу лікарів на те, що лікування хворих на стабільну ІХС на тлі цукрового діабету окрім адекватного контролю глікемії повинно включати застосування препаратів, що знижують ризик смерті та повторного інфаркту міокарда, а саме: статини у високих дозах, 2 інгібітори АПФ та антагоністи рецепторів ангіотензину II, β-блокатори, антиагреганти. При лікуванні таких пацієнтів необхідно тісне співробітництво кардіологів та ендокринологів.
3. Для своєчасного виявлення хворих на хронічний панкреатит рекомендувати лікарям застосовувати сучасні методи діагностики (лабораторні і інструментальні) з наступним призначенням тривалої замісної терапії з метою зниження ризику розвитку ускладнень та підвищення якості життя хворих.
4. Для підвищення ефективності корекції можливих ускладнень артеріальної гіпертензії звернути увагу лікарів на необхідність використовування диференційованого підходу щодо лікування цих хворих з урахуванням особливостей коморбідних станів (захворювання органів дихання, травлення та ін.).
Отже, вже стало доброю традицією проведення в Україні Шкіл терапевтів імені Л.Т. Малої, цей захід сприяє підвищенню рівня освіченості медичних фахівців та практикуючих лікарів, знайомить їх з новітніми технологіями щодо профілактики, діагностики і лікування захворювань внутрішніх органів.