Яскраве світло є одним із основних джерел дискомфорту при зорі. Це призводить до зниження видимості, спотворення кольору, напруги очей та швидкої стомлюваності.
Використання сонцезахисних окулярів з поляризаційними лінзами допомагає справлятися з цими симптомами, забезпечуючи більшу чіткість і контрастність. Блокується сліпуче світло, знижується навантаження на очі, запобігається втома очей, що загалом й створює комфортніше візуальне сприйняття.
ЯК ПРАЦЮЮТЬ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ ЛІНЗИ?
Ці лінзи мають спеціальний фільтр, який пропускає лише вертикальне світло.
Хорошою аналогією є порівняння з парою жалюзі, які при повернутих ламелях пропускають вертикальне світло, але усувають горизонтальне світло або відблиски. У такому разі ми дивимося поверх планок, і чудово бачимо, що робиться зовні – аналогічно поляризованій технології.
ЯКІ ЇХНІ ПЕРЕВАГИ ЗА КЕРМОМ?
За кермом поляризаційні сонцезахисні окуляри також дають додатковий бонус:
повністю усувають сліпучі відблиски та відображення;
покращують візуальну чіткість та контрастність, що забезпечує покращені кольори та більш чіткий зір;
знижують напругу очей та стомлюваність;
допомагають уникнути неприємних наслідків довгого жмурення очей.
Всі перераховані вище переваги створюють більш комфортну їзду і дозволяють більше концентруватися на дорозі.
КОЛИ НЕ СЛІД НОСИТИ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ СОНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЬКИ?
Насамперед, поляризаційні лінзи сумно відомі тим, що впливають на сприйняття глибини. Прибравши по суті всю площину горизонтального світла, ваш зір може стати більш плоским. Іноді можуть створювати певне обмеження видимості при певних кутах огляду, що може бути проблемою під час виконання маневрів або поворотів.
Ще один мінус – усуваючи відблиски від снігу, поляризаційні лінзи блокують не лише яскраве світло, а й можливість розрізняти лід на дорозі. Це важливо для тих, хто мешкає у засніжених районах. Також поляризаційні лінзи не ідеальні для їзди вночі при слабкому освітленні. Вони можуть затемнити будь-яке світло у темряві та утруднити видимість.
Поляризаційні сонцезахисні окуляри можуть бути несумісними з деякими відтінками лобового скла. Дуже небезпечно керувати автомобілем, якщо лінзи є блакитними або рожевими (дуже популярний колір у жінок), оскільки лінзи даних відтінків можуть порушити передачу кольору. Вибираючи сонцезахисні окуляри для водіння, зверніть увагу на кольори лінз, які забезпечують гарне сприйняття кольору та глибини, наприклад, сірі, коричневі чи зелені лінзи.
ЧИ ВПЛИВАЮТЬ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ ЛІНЗИ НА ЦИФРОВІ ПРИЛАДНІ ПАНЕЛІ ЧИ ПРОЕКЦІЙНІ ДИСПЛЕЇ?
Поляризаційні лінзи ускладнюють перегляд РК-екранів, а сьогодні в сучасних автомобілях використовується безліч різних цифрових панелей. Хоча їх можна бачити при прямій видимості, але під час переміщення під різними кутами може бути повне зникнення екрану через процес фільтрації.
Перед початком руху переконайтеся, що електронна панель приладів або HUD вашого конкретного автомобіля не піддається негативному впливу поляризації. Кожен по-різному візуалізує об’єкти через поляризовану лінзу.
ТАК ЧИ КОШТУЄ КУПУВАТИ ПОЛЯРИЗАЦІЙНІ СОЛНЦЕЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ ДЛЯ ВОДІННЯ?
Тепер, коли ви знаєте плюси та мінуси поляризаційних сонцезахисних окулярів для водіння, вам зрозуміліше який варіант найкраще підійде.
Джерело інформації:ДУ « Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України!»