COVID-19 чутливий до алкоголю під час дезінфекції шкіри

1107

Розпивання алкоголю не врятує від коронавірусної інфекції COVID-19, але ним можна ефективно продезінфікувати шкіру. Covid-19 більш чутливий до алкоголю, ніж інші види коронавірусних інфекцій. До такого висновку прийшла група вчених з Німеччини та Швейцарії в ході експерименту, передає South China Morning Post. «Вірус можна майже повністю знищити при концентраціях етанолу до 30 відсотків», – кажуть фахівці. Хоча в багатьох спиртних напоях, таких як віскі, горілка або джин, вміст алкоголю вище цього рівня, вчені радять використовувати їх в якості дезінфікуючого засобу для рук тільки в безвихідних ситуаціях. Вчені підкреслюють, що люди не повинні розглядати вживання алкоголю як спосіб запобігти або вилікувати Covid-19.

Стефані Фендер з відділу молекулярної та медичної вірусології Рурського університету в Бохумі та її співробітники використовували вірусний штам від пацієнта з Мюнхена, а потім інфікували їм клітини тварин. Ці клітини поміщали в спиртові розчини різної сили. Спочатку вони спробували розчин 85- процентного етанолу з водою, формула, рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров’я для виготовлення антисептиків для рук в домашніх умовах. Виявилося, що формула може усунути вірусну активність після 30 секунд контакту.

Потім вони повторили випробування при більш низьких концентраціях етанолу. При десяти і двадцяти відсотках вірус залишився недоторканим, але коли вміст алкоголю досягло 30 відсотків, рівень дезінфекції виявився на рівні формули ВООЗ. За словами дослідників, новий коронавірус виглядає більш уразливим для алкоголю, ніж два інших коронавируси – важкий гострий респіраторний синдром (SARS) та близькосхідний респіраторний синдром (MERS). Чи Чжун, професор школи суспільної охорони здоров’я Нанкинского університету, попередив, що пити алкоголь для боротьби з коронавірусом марно: такі інфекції починаються в нижній частині легенів, а не в горлі. Але протирати руки в крайніх випадках ним можна.

Інформація надана ДУ «Інститут  неврології, психіатрії та наркології НАМН України».