У 2014 році Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення.
Третій рік поспіль ми відзначаємо День пам'яті та примирення і День Перемоги над нацизмом із новим символом. 8 травня знову поминаємо усіх загиблих в Другій світовій українським символом – червоним маком.
Саме 8 травня, в день капітуляції нацистської Німеччини, і в Україні за усталеною європейською традицією почали відзначати День пам’яті і примирення.
Тим більше, що цьогоріч на 8 травня припадає Провідна неділя, яка в Україні є днем традиційного вшанування померлих.
У цьому році Український інститут національної пам'яті продовжує у рамках пам'ятних заходів акцентувати увагу на людських долях у роки ІІ світової війни. Цього разу у фокусі – жінка.
Концепція заходів до Дня пам’яті та примирення (8 травня) і Дня перемоги над нацизмом (9 травня) базується на принципі "не святкуємо, а вшановуємо".
Оскільки війна — це катастрофа, трагедія, мільйони загиблих, скалічені тіла і душі. Розуміння цього допомагає уникати майбутніх конфліктів, натомість героїзація і романтизація війни призводить до ескалації нових.
Особливий наголос варто робити на історії людей у роки воєнного лихоліття 1939—1945-го, на переосмисленні українських акцентів Другої світової і деконструкції радянських історичних міфів. Цього року увагу буде приділено жіночим історіям Другої світової”.
Адже невипадково цьогоріч на 8 травня припав і День матері.
Тож у цей день віншуємо наших берегинь!
Низько вклоняюся всім матерям. Ви даруєте життя. З перших хвилин ви своїм прикладом вчите любові та турботи.
Бажаємо здоров'я вам, вашим дітям і дякуємо кожній мамі!
До 8-9 травня стартує проект Українського інституту національної пам'яті "Війна не робить винятків. Жіночі історії Другої світової".
У ньому – розповіді про те, які різні були воєнні долі жінок: дружина, мати, медсестра-рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті.
Спецпроект "Українська друга світова": http://www.ww2.memory.gov.ua/
У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни.
Пам'ятаємо – перемагаємо!
Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна.
Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації.
Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.
Ця пам'ять робить нас сильнішими.
Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.