VII Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації»

739

Міжнародний медичний форум – це головна подія галузі, міжнародна професійна платформа для обміну досвідом та підвищення кваліфікації, яка об'єднала потужну науково-практичну програму і найбільші в Україні спеціалізовані виставки останніх досягнень ринку охорони здоров'я. 
З 19 по 21 квітня 2016 року у Києві відбувся VIІ Міжнародного медичного форуму «Інновації в медицині – здоров’я нації» та V ювілейного Міжнародного медичного конгресу «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров’я України». 

У церемонії урочистого відкриття масштабної події взяв участь президент НАМН України академік Віталій Цимбалюк. Він зокрема підкреслив, що Форум є важливим кроком для нашої української науки та української медицини.

"Я глибоко переконаний, що завдяки об’єднанню можливостей і ресурсів науки, техніки та бізнесу, ми здатні подолати скрутні економічні часи і вийти на нові обрії розвитку як медичної науки зокрема, так і всієї галузі охорони здоров’я загалом. Вважаю, що нині нам слід використовувати принципи Силіконової долини, які декларують, що для розвитку необхідні три складові: мозковий ресурс, організація і кошти. І зрештою це допоможе нам перейти від тактики виживання до довгострокової стратегії розвитку. 
Без сумніву насичена науково-практична та ділова програма заходу сприятиме впровадженню результатів наукових досліджень у практику закладів охорони здоров’я і дасть кожному фахівцеві можливість для вдосконалення та збагачення знань, потенціалу та досвіду на благо нашої країни та кожного громадянина," – звернувся до учасників Форуму президент НАМН.

Організаторами Форуму виступили – Національна академія медичних наук України, Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Компанія LMT.

Захід відбувався за підтримки Президента України і під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, у якому зареєструвалося понад 10 тисяч учасників.

Тому в числі почесних гостей, що урочисто відкривали Форум були представники, як вищого керівництва держави, профільного міністерства та організаторів заходу, так і фахівці різних спеціальностей, керівники багатьох медичних установ, організацій охорони здоров'я та різних медичних об'єднань тощо.

Зокрема керівник Департаменту з питань охорони здоров’я та соціальної політики Адміністрації Президента України Ігор Лурін передав привітання організаторам та учасникам заходу від Президента України Петра Порошенка та зазначив, що головним пріоритетом є якісне медичне обслуговування, мотивовані фахівці, прозорі конкурентні умови бізнесу для виробників і дистриб'юторів медичної техніки та фармацевтичних препаратів.

Ректор НМАПО імені П.Л. Шупика академік НАМН України професор Юрій Вороненко наголосив, що у роботі Форуму сконцентрований найкращий науковий і технічний потенціал нашої країни.

У рамках VII Міжнародного Медичного Форуму пройде V ювілейний Міжнародний медичний конгрес «Впровадження сучасних досягнень медичної науки у практику охорони здоров'я України», відбулось 65 симпозіумів, конференцій, круглих столів, семінарів, шкіл і 60 майстер-класів, де доповідачами виступили 700 провідних спікерів з України та зарубіжжя. Крім цього, можна було відвідати унікальні освітні школи, у рамках яких слухачі мали змогу отримати кваліфіковану консультацію професіоналів і протестувати сучасне медичне обладнання.

Вже вдруге у рамках Медичного форуму відбудеться науково-практична конференція «Впровадження наукових розробок НАМН України та особливості надання медичної допомоги учасникам АТО і постраждалому населенню», організована нашою Академією. Те, чого можуть нині досягати українські вчені-клініцисти та практичні лікарі — це справді на рівні дива, це, без жодного перебільшення, світовий щабель медицини. Тож академія сьогодні може дуже багато робити! І вона це робить! У наших інститутах створено потужні команди. Ми беремося за найскладніші випадки. І ми розширюватимемо цю діяльність.
І все ж попри стрімкий розвиток військово-польової медицини, я дуже сподіваюся, що війна скоро закінчиться, і ті величезні кошти, які витрачаються на оборону, на лікування постраждалих, вивільняться і будуть спрямовані на розвиток цивільної медицини.

Фахівці знайомились з новітнім медичним обладнанням, повним спектром інструментарію, товарами медичного призначення, фармацевтичними препаратами, відвідавши найбільші виставки: Міжнародну виставку охорони здоров'я MEDICAEXPO і Міжнародну фармацевтичну виставку PHARMAEXPO.

По завершенні урочистого відкриття VIІ Міжнародного медичного форуму президент НАМН Віталій Цимбалюк ознайомився з виставковою експозицією, адже лише з боку НАМН у Форумі взяли участь 32 установи. Свої розробки у рамках науково-практичної програми та експозицій представляли видатні фахівці різної спеціалізації.

На переконання очільника НАМН, для лікарів – це чудова нагода підвищити свій рівень кваліфікації, обмінятися досвідом та налагодити співпрацю, адже у дні Форуму пройшло 65 науково-практичних заходів для представників всіх спеціальностей.

Без сумніву насичена науково-практична та ділова програма заходу сприятиме впровадженню результатів наукових досліджень у практику закладів охорони здоров’я і дасть кожному фахівцеві можливість для вдосконалення та збагачення знань, потенціалу та досвіду на благо нашої країни та кожного громадянина.