Надрукована монографія «Ретинобластома»

1493

Міжнародний авторський колектив: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії НАМН України» м. Одеса, онкологічний центр «Клініка Спіженка» м.Київ, Україна; очний госпіталь Жюля-Гоніна, м. Лозанна (Швейцарія) і очний онкологічний центр м. Сієна (Італія) представив монографію про сучасні аспекти діагностики та лікування високозлоякісних внутрішньоочних пухлин дитячого віку.

Описано новітні діагностичні методики візуалізації пухлини (УЗ, СОКТ, ФАГ, МРТ). Наведено ефективність авторської (Н.Ф.Боброва, Т.А.Сорочинська) схеми первинної поєднаної поліхіміотерапії за 10 років. Застосування данного методу дозволило зберегти очі з РБ в цілому в 77,3%, що відповідно до стадії пухлинного процесу становить 100% при Т1, 95,2% при Т2, 60% при Т3. При цьому вдалося зменшити число курсів системної ПХТ з покладених 6 до 4, що значно знижує загальну токсичність проведеного лікування. Отримана ефективність порівнянна з результатами провідних світових офтальмоцентров.

У монографії також знайшли відображення проблеми РБ високого ризику дисемінації пухлинного процесу, нові методи енуклеації з використанням високочастотного електрозварювання біологічних тканин, що забезпечує високу абластичність втручання, питання профілактики і лікування анофтальмічного синдрому. Представлені особливості регресу РБ, розвитку рецидивів пухлини і їх лікування. Робота ілюстрована 21 таблицею, 27 клінічними випадками і 322 кольоровими фотографіями.