Діабетична ретинопатія

1937

Діабетична ретинопатія — це захворювання очей, яке може призвести до втрати зору і сліпоти у людей, які страждають на цукровий діабет. Він уражає кровоносні судини сітківки (світлочутливий шар тканини в задній частині ока).

Якщо у вас діабет, важливо проходити комплексне обстеження очей з розширенням зіниць не менше одного разу на рік. Спочатку діабетична ретинопатія може не мати жодних симптомів, але її раннє виявлення може допомогти вам вжити заходи для захисту свого зору.

Комплексне обстеження очей включає:

1. Перевірка гостроти зору. Лікар використовує офтальмологічну таблицю, щоб визначити ваш загальний зір та визначити, чи потрібні вам окуляри/контактні лінзи чи оновлення вашого поточного рецепту.

2. Тонометрія. Цей тест вимірює тиск у оці. Високий тиск може означати, що ви схильні до ризику розвитку глаукоми, якої існує кілька типів.

3. Візуалізація сітківки. Пристрій візуалізації дозволяє окулістові виявити навіть дуже незначні зміни у стані здоров’я ваших очей.

4. Огляд очей з розширеними зіницями. Після застосування очних крапель, що розширюють зіниці, офтальмолог зможе оглянути задню частину ока, щоб виявити набряк сітківки, зміни кровоносних судин, пошкодження нервів, патологію кришталика та інші серйозніші очні захворювання, які часто зустрічаються у людей із діабетом. Це найважливіший тест для людей, які хворіють на діабет.

Прийом проводиться в кабінеті №1 консультативної поліклініки ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України» лікарем вищої категорії, к.мед.н. ЧЕРЕПЕНКО Ганною Олександрівною.

Управління діабетом – підтримка фізичної активності, здорове харчування та прийом ліків – також допоможе вам запобігти або відстрочити втрату зору.

Джерело: ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України»