Ендоваскулярна хірургія. Клінічний випадок

1135

До ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України» було госпіталізовано чоловіка 85 років з аортальним стенозом та серцевою недостатністю, а також з цілою низкою супутніх захворювань. Стан пацієнта потребував оперативної корекції тому, що консервативне лікування не мало позитивного ефекту.

Однак, проведення оперативного лікування за класичною кардіохірургічною методикою, мало значні ризики для життя пацієнта. На мультидисціплінарному консиліумі було вирішено виконати мініінвазивне оперативне втручання – ендоваскулярне протезування аортального клапана.


До відома. Ендоваскулярне протезування аортального клапана – це процедура, що дозволяє провести лікування аортальної вади без важкої операції зі штучним кровообігом. Клапан за допомогою спеціального приладдя, через міні доступ над магістральною артерією (зазвичай на стегні) проводиться до серцевої камери та імплантується.


Завдяки злагодженій роботі багатопрофільної медичної команди (єндоваскулярні хірурги, анестезіологи, фахівці діагностичної служби) оперативне втручання тривало трохи більше години, а перебування у відділенні реанімації декілька годин.

Через декілька днів пацієнт був виписаний з клініки Інституту на амбулаторне лікування та реабілітацію.

Використання сучасних, високотехнологічних методів лікування дозволяє надавати медичну допомогу таким пацієнтам, яким ще 2-3 роки тому відмовляли в оперативному лікуванні, що значно погіршувало якість та тривалість життя. І це стосується не лише захворювань серця, а й інших захворювань та патологічних станів, лікуванням яких займаються фахівці Інституту.

Медична допомога була надана за програмою «Впровадження та реалізація нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги у окремих науково-дослідних установах НАМН України», затвердженої постановою КМУ від 3 березня 2021 р. № 181 «Деякі питання впровадження та реалізації нового механізму фінансового забезпечення надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук».

Інформація надана ДУ «Національний інститут хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України»