#FreeSavchenko. НАМН виступає в підтримку Надії Савченко

716

Надію Савченко від липня 2014 року утримують у СІЗО в Росії. Її в Росії, зокрема, обвинувачують у вбивстві двох співробітників російського телебачення, які влітку 2014 року, без дозволу української влади, перебували під Луганськом. Савченко і її захист звинувачення відкидають і стверджують, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили сепаратисти, які потім примусово переправили її до Росії.
Сьогодні, 21 березня 2016 р., у російському Донецьку почали оголошення вироку українській льотчиці Надії Савченко. Прокуратура Росії вимагає для неї 23 роки в'язниці.

Оголошене напередодні народним депутатом України Надією Савченко голодування викликало величезну підтримку української льотчиці на заході та в Україні. Всеукраїнські аkції в підтримку полонянки кремлівського режиму та з вимогою її звільнення пролунали, як з Майданів і вулиць, так і з екранів, міжнародних трибун та з вуст багатьох національних авторитетів – письменників, митців, політиків, громадських діячів, науковців тощо.

Численний колектив НАМН, апарату Президії НАМН на чолі з президентом Академії в особі видатних науковців від медицини – академіків, професорів, докторів і кандидатів медичних наук, досвідчених і молодих наукових співробітників усіх державних установ НАМН сьогодні приєднується до голосу світової спільноти.

Ми вимагаємо від вищих органів влади Росії повернення у правове поле розслідувань щодо полонених громадян України Надії Савченко, Олега Сенцова, а також всіх інших українських військовослужбовців і волонтерів. Закликаємо вас дослухатися до думки ваших авторитетних співгромадян і світової спільноти, і звільнити утримуваних на території Росії українських громадян. Просимо вас замислитися над тим, що смерть кожного з них поза межами України може стати точкою неповернення у стосунках російського і українського народів.